Newsy

Alex Protaziuk zawodnikiem ŁKS-u

Alex Protaziuk na zasadzie wypożyczenia dołącza do Łomżyńskiego Klubu Sportowego. 19-letni zawodnik wzmacnia ofensywę biało-czerwonych.

Wychowanek Podlasia Sokołów Podlaski i Jagiellonii Białystok występuje na pozycji napastnika. Przyznaje, że do dołączenia do ŁKS-u Łomża przekonał go bardzo dobry sztab szkoleniowy, jakość zawodników, a także dostępna infrastruktura.

W Łomżyńskim Klubie Sportowym Protaziuk liczy na jak najwięcej minut spędzonych na trzecioligowych boiskach. – Chcę mieć jak największy wpływ na pozytywne rezultaty meczów zespołu – deklaruje napastnik. Ocenia, że biało-czerwonych stać na wygrywanie każdego pojedynczego meczu. – Jeśli spojrzymy na tabelę, jesteśmy w niekomfortowej sytuacji, ale obecnie dysponujemy innymi możliwościami. Nowi zawodnicy i sztab. Aktualnie stać nas na bardzo dużo – mówi młody piłkarz.

Indywidualnie Alex chce jak najlepiej prezentować się na boisku, co będzie przekładało się na asysty i bramki. Z kolei zespołowo celem jest zwycięstwo w jak największej liczbie meczów. – Oczekuję od siebie jak najlepszych występów, a także wykreowanych sytuacji oraz bramek dla biało-czerwonych – wskazuje.

Pierwsze wrażenia zawodnika w Łomży są obiecujące. – Drużyna jest mega pozytywna. Wszyscy się dogadujemy. Zarówno w szatni, jak i na boisku panuje dobra atmosfera. Miasto również jest w porządku – przyznaje Protaziuk.

Witamy w biało-czerwonej rodzinie, Alex! Do zobaczenia na Z18!