Newsy

Andrij Radczenko dołącza do sztabu szkoleniowego biało-czerwonych

Andrij Radczenko dołącza do Łomżyńskiego Klubu Sportowego. W sztabie szkoleniowym zespołu będzie pełnił rolę trenera bramkarzy.

To już kolejna przygoda popularnego „Andrzeja” z biało-czerwonymi. Jeszcze jako zawodnik strzegł dostępu do bramki łomżyńskiego zespołu. – Pierwszy raz, jako bramkarz, dołączyłem do zespołu w 2015 roku. Przyjechałem na testy i już zostałem. Przygoda ta była krótka, ale w Łomży już zostałem na stałe – wspomina trener. Po raz drugi do drużyny dołączył w 2018 roku. Wówczas przez dwa lata pełnił funkcję trenera bramkarzy.

W zespole Radczenko będzie odpowiadał za pracę z goalkeeperami ŁKS-u, w tym za planowanie treningów, analizę gry, przygotowanie zawodników.

Trener pytany o najważniejsze cechy współczesnego bramkarza, wskazuje, że musi on być przede wszystkim odważny i pewny. Istotne są również refleks, zwinność czy koordynacja ruchowa. – Dziś rola goalkeepera nie ogranicza się jedynie do bronienia i łapania piłki. Bramkarz musi również rozgrywać tę piłkę. To on rozpoczyna ofensywne akcje zespołu. Musi umieć przyjęć piłkę, którą później zagrywa do kolegów z zespołu – wylicza Andrij.

Andrzej, witamy w biało-czerwonej rodzinie!