Newsy

Bartłomiej Olszewski wzmacnia ŁKS

28-letni lewy obrońca w rundzie jesiennej występował w trzecioligowych Karpatach Krosno gdzie na boisku pojawił się w dziesięciu ligowych spotkaniach.

Zawodnik, który w swojej karierze reprezentował również barwy Stali Stalowa Wola, Pogoni Siedlce, MKS Kluczbork i Górnika Zabrze, wskazuje, że do Łomżyńskiego Klubu Sportowego dołączył, bo jest zadowolony z kierunku, w którym zmierza zespół. – Do drużyny dołączył nowy sztab. Przyszło również kilku ciekawych zawodników. Dzięki temu będzie mogli powalczyć w tej lidze o coś więcej – wskazuje obrońca.

Bartłomiej Olszewski wnosi do zespołu ligowe doświadczenie. Poza trzecioligowymi występami, miał również możliwość występować na drugoligowych boiskach (w Pogoni Siedlce) oraz na zapleczu Ekstraklasy (w MKS Kluczbork i Górniku Zabrze), a także zaprezentował się w samej Ekstraklasie.

W Łomżyńskim Klubie Sportowym piłkarz chce skupić się przede wszystkim na wygrywaniu ligowych spotkań. Celem jest również stracenie jak najmniejszej liczby bramek. – Chciałbym, aby nasz bramkarz miał jak najmniej do roboty – deklaruje 28-letni obrońca.

Bartłomiej Olszewski dołączając do biało-czerwonych sobie samemu stawia również konkretne cele. – Indywidualnie chciałbym dorzucić kilka asyst i bramek, co pewnością wpłynęłoby na ligową pozycję zespołu – dodaje. Pozytywnie ocenia potencjał drużyny. Wskazuje, że ŁKS ma jakościową kadrę, a popracować należy jedynie nad jej zgraniem.

O poprawieniu ligowej pozycji ŁKS-u, w ocenie Bartłomieja, decydować będą oczywiście zwycięstwa. – Im szybciej zaczniemy punktować, tym łatwiej będzie nam przygotowywać się do kolejnych spotkań – mówi Olszewski. Udział w tym chce mieć również sam zawodnik, który występując na wyższych poziomach rozgrywkowych, ocenia, że będzie wartościowym wzmocnieniem drużyny. – Swoją wartość udowodnię na boisku – podsumowuje.

Bartłomiej Olszewski korzystając z okazji, przekazał również kilka słów do kibiców Łomżyńskiego Klubu Sportowego. – Drodzy Kibice, to razem tworzymy tę drużynę. Jesteście naszym dwunastym zawodnikiem. Liczymy na wasze wsparcie!

Bartłomiej, witamy w Łomży!