Newsy

Bartosz Bernatowicz dołącza do ŁKS-u Łomża

18-letni Bartosz Bernatowicz dołącza do Łomżyńskiego Klubu Sportowego. Młody pomocnik z doświadczeniem w młodzieżowej reprezentacji Polski poprzedni sezon spędził w pierwszej drużynie Jagiellonii Białystok, do której został przeniesiony z rezerw występujących w trzecioligowych rozgrywkach. W sezonie 2022/2023 Bartosz zbierał również doświadczenie w Centralnej Lidze Juniorów. 

Bartek do biało-czerwonych dołącza z zamiarem dalszego rozwoju, chęcią poznania innego środowiska oraz z planami ogrania się w seniorskiej piłce. W łomżyńskim zespole chce być kluczową postacią w ramach rozpoczynanych w sobotę ligowych rozgrywek. – Chcę przekonać do siebie trenera i grać jak najwięcej minut. Do tej pory nie strzelałem dużo bramek, ale w zbliżającym się sezonie chciałbym to zmienić i zaliczyć kilka trafień – wskazuje nowy nabytek biało-czerwonych.

Bernatowicz przyznaje, że w przeszłości rywalizował z Łomżyńskim Klubem Sportowym. – Każdy z tych meczów dobrze wspominam. Zarówno ze względu na fajną meczową atmosferę jak i sportowy poziom. Były to zmagania pełne walki. Nikt nigdy nie odstawiał nogi – wspomina pomocnik, który w tym sezonie przyodzieje biało-czerwone barwy.

W najbliższą sobotę meczem z Unią Skierniewice podopieczni Huberta Błaszczaka zainaugurują trzecioligową rywalizację. Bartosz jest optymistą jeśli chodzi o możliwości Łomżyńskiego Klubu Sportowego. – Myślę, że mamy dobrych zawodników. Każdy sobie pomaga. Jeśli będziemy się wspierać i walczyć jeden za drugiego, to możemy naprawdę dużo osiągnąć – ocenia 18-letni pomocnik. Bernatowicz pytany o swoje mocne strony na boisku wskazuje, że pomimo młodego wieku, potrafi grać w sposób wyrachowany, ale również odważny. Ocenia, że ma dobry przegląd pola, a także jest zawodnikiem silnym fizycznie, który wygrywa dużo defensywnych pojedynków 1 vs 1. – Technika użytkowa jest na dobrym poziomie – kończy piłkarz biało-czerwonych.

Bartek ma za sobą również reprezentacyjne doświadczenie, które zdobywał w zespole U-17. W poprzednim roku reprezentował nasz kraj na Mistrzostwach Europy rozgrywanych w Izraelu. – Każdy mecz z orzełkiem na piersi to spełnienie marzeń. Duma przy śpiewaniu hymnu na boisku jest niesamowita. Widziałem zawodników, którzy, pomimo młodego wieku, już grają na światowym poziomie. Poczułem wtedy chęć dalszej pracy i zdałem sobie sprawę, że muszę pracować, aby dojść na ten wspomniany światowy poziom – wylicza Bernatowicz.

Bartosz Bernatowicz poza boiskiem jest aktywnym internetowym twórcą szczególnie będąc obecnym na Instagramie i TokToku. – Staram się pomagać innym zawodnikom w treningach i poprzez mentalne porady. Moje filmiki mają na celu motywować młodych do własnego rozwoju i motywowania do walki mimo pojawiających się przeszkód. Osobiście mnie to również mobilizuje do dalszej pracy. Chcę udowodnić sobie, że da się spełniać marzenia. Czasami sam oglądam to, co tworzę, aby nie zapomnieć dlaczego to wszystko robię – przyznaje Bartosz.

Nazwisko Bernatowicz mogą kojarzyć trochę starsi kibice Łomżyńskiego Klubu Sportowego. W sezonach 2009/2010 – 2012/2013 barwy biało-czerwonych reprezentował Tomasz Bernatowicz, tata Bartka. Obecny szkoleniowiec czwartoligowego Hetmana Tykocin z pewnością zagości na trybunach łomżyńskiego zespołu, aby dopingować syna na stadionie, na którym sam niegdyś przywdziewał trykot ŁKS-u Łomża. – W Łomży poznałem wielu ludzi i dobrze czułem się w tym zespole. Mam nadzieję, że Bartek też się tam odnajdzie i będzie to dla niego dobre środowisko do dalszego rozwoju. Jestem przekonany, że Klub będzie mógł zawsze na niego liczyć i zawsze będzie oddawał serce na boisku – mówi były zawodnik biało-czerwonych Tomasz Bernatowicz dodając równocześnie, że będzie trzymał kciuki zarówno za syna jak i ŁKS Łomża – aby szybko awansował na wyższy poziom rozgrywkowy.

Korzystając z okazji Bartosz Bernatowicz deklaruje, że każdy z Łomżyńskiego Klubu Sportowego odda serce na boisku za ten klub. – Gwarantujemy mnóstwo emocji w tym sezonie. Zapraszam wszystkich na Zjazd 18. Razem po drugą ligę!