Newsy

Bez punktów w Białej Piskiej

W spotkaniu 16 kolejki III ligi ŁKS 1926 Łomża uległ w meczu wyjazdowym Zniczowi Biała Piska 2:4 (1:1). Spotkanie idealnie rozpoczęło się dla zawodników Mateusza Miłoszewskiego bowiem już w 2 minucie meczu bezpośrednio z rzutu rożnego bramkę zdobył Przemysław Przysowa. ŁKS 1926 poszedł za ciosem i początkowe minuty meczu to całkowita dominacja naszych piłkarzy. Niestyty nie udało się w tym okresie podwyższyć prowadzenia co zemściło się w 20 minucie spotkania kiedy po błędzie obrońców do wyrównania doprowadził Michał Świderski. Od tego momentu spotkanie się wyrównało jednak w pierwszej części meczu żadnej z drużyn nie udało się zdobyć kolejnej bramki. Na porażce w tym spotkaniu zaważył fatalny w naszym wykonaniu początek drugiej połowy meczu. Najpierw w 50 minucie drugiego gola dla Znicza dorzucił ponownie Świderski , a pięć minut później wynik podwyższył Karol Janik. W obu przypadkach sprezentowaliśmy rywalom trafienia brakiem komunikacji i fatalnym zachowaniem linii obrony i bramkarza. ŁKS stać jeszcze było na drugą bramkę, którą zdobył w 84 minucie Bartłomiej Makowski. Ostatnie zdanie należało jednak do Znicza, który po zagraniu ręką Piotra Pisiaka wykorzystali bezbłędnie rzut karny. Strzelcem czwartej bramki był Karol Janik. ŁKS 1926 spadł po tej porażce na 7. pozycję w tabeli jednak do 4. Huraganu Morąg tracimy tylko cztery punkty. Do rozegrania w tym roku pozostały nam jeszcze trzy spotkania. 11 i 14 listopada zmierzymy się o godzinie 13 kolejno z Romintą Gołdap i KS Wasilków a 21 listopada w meczu wyjazdowym z MKS Korsze. Zwycięstwo w każdym z trzech spotkań to obowiązek i mamy nadzieję, że do końca roku drużyna zdoła zaliczyć awans w ligowej tabeli.

Znicz Biała Piska – ŁKS 1926 Łomża 4:2 (1:1)

Bramki: Michał Świderski (20, 50), Konrad Radzikowski (55.), Karol Janik (90.-karny) – Przemysław Przysowa (2.), Bartłomiej Makowski (84.).

ŁKS: Brazinskas – Malinowski (83. Pisiak), Makowski, Melao, Przysowa – Gałązka, Rydzewski, Kacprzyk (70. Świderski), Maćkowski – Zaniewski, Sadowski (72. Olesiński).