Newsy

Bezbramkowy remis ŁKS-u

W spotkaniu 27. kolejki IV ligi Łomżyński Klub Sportowy bezbramkowo zremisował z Ruchem Wysokie Mazowiecki. Tym samym zespół z Łomży na cztery mecze do końca sezonu zajmuje 3. miejsce w tabeli ze stratą trzech punktów do prowadzącej Olimpii Zambrów i jednopunktową stratą do Ruchu Wysokie Mazowieckie.

W pierwszej części meczu żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć większej przewagi. ŁKS co prawda starał się prowadzić grę i dłużej utrzymywał się przy piłce jednak nie przełożyło się to na klarowne sytuacje bramkowe dla gospodarzy. Goście ograniczali się do prób uderzeń z dystansu. Strzały zawodników Ruchu mijały jednak znacznie światło bramki ŁKS-u.

W drugiej połowie łomżyńscy piłkarze starali się przyspieszyć tempo gry co przełożyło się na kilka dobrych okazji. Najlepszą sytuację na zdobycie gola zmarnował Wiktor Walczak, który po ładnym dograniu ze skrzydła uderzał z około jedenastego metra pola karnego. Piłka trafiła jednak w słupek bramki Ruchu. Dobre sytuacje miał stworzył także Rafał Maćkowski. Niestety jego uderzenia bronił bramkarz gości.

Pod koniec meczu zawodnicy ŁKS-u atakowali coraz liczniejszą grupą zawodników czym narażali się na groźne kontrataki Ruchu. Zawodnikom z Wysokiego Mazowieckiego brakowało jednak zimnej krwi w polu karnym naszej drużyny i mecz ostatecznie zakończył się bezbramkowym remisem.
Wynik ten bez wątpienia jest korzystniejszy dla zespołu gości który jeśli wygra pozostałe do końca sezonu cztery mecze awansuje do III ligi. ŁKS natomiast poza wygranymi w ostatnich spotkaniach musi liczyć na straty punktów zarówno Olimpii Zambrów jak też Ruchu Wysokie Mazowieckie.

ŁKS Łomża – Ruch Wysokie Mazowieckie 0:0
kartki: Xahne Reid
ŁKS: Hremza – Poreda, Dobrowolski, Melao, Kamienowski – Żebrowski, Kadłubowski (83’Csiszer), Walczak – Szymański (76’Sokołowski), Maćkowski (88’Cudakiewicz), Xahne Reid.