Newsy

Kto będzie słoniem w składzie porcelany? W sobotę starcie z Concordią

W sobotę 28 października o godz. 13.00 zawodnicy Łomżyńskiego Klubu Sportowego podejmą na własnym boisku drużynę Concordii Elbląg. Na ławce zadebiutuje Marcin Mroczkowski, który tymczasowo objął funkcję szkoleniowca biało-czerwonych.

Sobotni mecz można nazwać starciem o sześć punktów. Najbliższy rywal ŁKS-u Łomża po trzynastu kolejkach zgromadził jedenaście punktów i ustępuje łomżyńskiemu zespołowi jedynie gorszym bilansem bramkowym. Popularne Słoniki na wyjeździe radzą sobie średnio. W siedmiu meczach jedynie raz udało się wrócić do Elbląga z jakimikolwiek punktami. W pierwszej kolejce pokonali Legionovię Legionowo 3:0.

Poprzednią kolejkę oba zespoły chciałyby z pewnością jak najszybciej zapomnieć. Goście ulegli na własnym boisku Pogoni Grodzisk Mazowiecki 0:4, zaś biało-czerwoni przegrali w Radomiu z tamtejszą Bronią 0:3.

Ostatni raz oba zespoły mierzyły się w sezonie 2016/2017. Wówczas w trzecioligowych rozgrywkach dwukrotnie padł bezbramkowy remis. Doskonale tamte starcia pamiętają Reinaldo Melao (oba mecze), a także Rafał Maćkowski, którzy występowali wtedy przeciwko elbląskiemu zespołowi.

W weekend czeka arcyważny mecz zarówno dla jednego, jak i drugiego zespołu. Słoniki już zapowiadają, że przyjeżdzają do Łomży, aby walczyć o komplet punktów. Kibice łomżyńskiego zespołu liczą, że podopieczni trenera Marcina Mroczkowskiego pokażą na murawie swój potencjał.

Do zobaczenia na Z18!