Newsy

Czy ŁKS 1926 rozbroi Broń?

Na stadionie miejskim w Łomż spotkają się zespoły plasujące się w dolnych rejonach tabeli. W szczególnie trudnej sytuacji, niestety, są piłkarze ŁKS 1926 Łomża, którzy zamykają stawkę trzecioligowców.

Opiekun Biało-czerwonych z Łomży po ostatnich meczach wie już, co jest głównym problemem jego podopiecznych.

– Przeanalizowałem nasze ostatnie spotkania – tłumaczy Robert Speichler, trener ŁKS 1926 Łomża. – Stworzyliśmy sobie w nich sporą ilość dogodnych okazji bramkowych. Ale brakuje tej przysłowiowej kropki nad „i”, tego spokoju w wykończeniu akcji. A przeciwnik to wykorzystuje i to on strzela nam bramki – dodaje szkoleniowiec.

Dużo bramek traci także sobotnie przeciwnik Biało-czerwonych z Łomży. Broń Radom to beniaminek ligi, który jednak dotychczas wywalczył 12. punktów. Ale po raz ostatni radomianie z kompletu punktów cieszyli się 15 września, kiedy to na własnym stadionie 4:3 pokonała Polonię Warszawa. Później dwa mecze przegrała (0:2 z Pelikanem Łowicz i 0:3 z Sokołem Ostróda) i jeden z remisowała (4:4 z Olimpią Zambrów).

– Na pewno czeka nas emocjonujące spotkanie, gdyż obydwa zespoły dawno nie wygrały – ocenia trener ŁKS 1926 Łomża. – Także w zespole z Radomia na pewno jest ciśnienie wywierane przez kibiców, jak i szatnię. Ale dla nas jest to kolejny mecz jest o życie i musimy go wygrać.

– Czy to oznacza, że teraz praca koncentruje się bardziej nad sferą mentalną zawodników? – pytamy trenera Speichlera.

– Ja staram się nie wywierać dodatkowej presji na zawodnikach. Na treningach nakreślam pewne założenia i obserwuję, czy zawodnicy je realizują. Oni muszą do każdego podania, każdego zagrania podejść w pełni skoncentrowani. Jeżeli będą to robić, to efekty na pewno przyjdą.

W sobotnim spotkaniu (początek o godz. 15) na pewno nie zagra Rafał Zalewski. Pod bardzo dużym znakiem zapytania stoi także występ Alberta Rydzewskiego, który w derbowym starciu z Ruchem skręcił kostkę. W tygodniu z urazem mięśnia dwugłowego zmagał się także Rafał Maćkowski.

źródło: https://naszsport.info/wiadomosci/pokaz/757,lomza-czy-lks-1926-rozbroi-bron