Newsy

Daleka wyprawa po kolejne punkty

W spotkaniu 12. kolejki III ligi podlasko – warmińsko – mazurskiej zawodnicy Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 udają się w daleką podróż do Wikielca na spotkanie z tamtejszym GKS-em. W dzisiejszym spotkaniu Nasz zespół wystąpi bez Oliwera Wienczatka który odniósł lekki uraz i został w Łomży. Z tego samego powodu na boisko nie wybiegnie dziś Damian Gałązka. W bramce zadebiutuje więc litewski bramkarz Aivaras Brazinskas, a na ławce rezerwowych po długiej przerwie zasiądzie Piotr Lipka. W kadrze na dzisiejszy mecz znalazł się również inny z nieobecnych w ostatnich tygodniach Bartłomiej Makowski. Gospodarze spotkania to beniaminek III ligowych rozgrywek. Jak dotąd zgromadził na swoim koncie 9 punktów odnosząc 2 zwycięstwa 3 remisy i 6 porażek. Zagrożenie pod naszą bramką powinni stanowić przede wszystkim, wypożyczony ze Stomilu Olsztyn Piotr Karłowicz, a także…41 – letni Remigiusz Sobociński mający na swoim koncie ponad 200 występów w Ekstraklasie w barwach Amici Wronki, Jagielloni Białystok i Śląska Wrocław. Doświadczony napastnik ma w swoim dorobku trzy Puchary Polski i Superpuchar w barwach Amici oraz Puchar Ligi Polskiej zdobyty ze Śląskiem Wrocław. Liczymy jednak, że nasz zespół powstrzyma zawodnika gospodarzy i wrócimy z tej dalekiej wyprawy z kompletem punktów. Mecz rozpocznie się o godzinie 18. Spotkanie pierwotnie miało odbyć się w sobotę jednak ze względu na organizację w Łomży w dniu jutrzejszym meczu międzypaństwowego na wniosek Zarządu ŁKS-u zostało przeniesione na dzisiejszy wieczór. Dziękujemy Klubowi z Wikielca za zaakceptowanie naszej prośby.