Newsy

Dawid Owczarek w Łomżyńskim Klubie Sportowym

19-letni Dawid Owczarek dołącza do ŁKS-u Łomża. Młody obrońca spędzi rundę wiosenną w zespole biało-czerwonych w ramach wypożyczenia z Widzewa Łódź.

Owczarek dołączając do łomżyńskiego zespołu chce dalej się rozwijać równocześnie weryfikując swoje umiejętności na wyższym poziomie. Ponadto przyznaje, że nie bez znaczenia była również obecność trenera Marcina Płuski w trzecioligowej drużynie. Cel, który stawia sobie młody pomocnik w Łomży jest jasny. – Mam nadzieję, że swoją postawą wywalczę miejsce w podstawowej jedenastce, a dzięki dobrej grze całego zespołu uda nam się pewnie utrzymać w lidze – deklaruje Dawid. Ponadto, w trakcie pobytu w ŁKS-ie zawodnik chce podnosić swoje indywidualne umiejętności pod okiem sztabu szkoleniowego.

Zawodnik ocenia, że na boisku wyróżniają go cechy wolicjonalne oraz umiejętności motoryczne. Sprawia to, że najlepiej czuje się na pozycji wahadłowego oraz bocznego obrońcy.

Przed Łomżyńskim Klubem Sportowym stoi cel jakim jest systematyczne zdobywanie punktów, które przełoży się na utrzymanie w trzecioligowych rozgrywkach. Nowy nabytek ŁKS-u oczekuje, że jako drużyna stworzą silny zespół nie tylko na boisku, ale również w szatni. – Ciężka praca na treningach i dobra atmosfera będzie bardzo pomocna w realizowaniu naszych wspólnych celów – deklaruje piłkarz równocześnie oceniając, że kluczem do pięcia się w ligowej tabeli będzie determinacja, zaangażowanie oraz realizowanie celów nakreślonych przez sztab.

Jednym z aspektów, który będzie kluczowy w walce o punkty, jest „zero z tyłu”. Zawodnik wskazuje, że w tym kontekście kluczowa będzie koncentracja wszystkich zawodników biało-czerwonych od pierwszej do ostatniej minuty spotkania oraz wzajemna komunikacja na boisku.

Dawid Owczarek w ramach okresu przygotowawczego spędził w Łomży już wystarczająco dużo czasu, aby zapoznać się ze swoim otoczeniem. – Zarówno wygląd całego miasta jak i warunki do trenowania zrobiły na mnie pozytywne wrażenie. Zawodnicy mają zapewnioną profesjonalną opiekę i na pewno niczego im nie brakuje – ocenia.

Korzystając z okazji, młody piłkarz przekazuje, że bardzo się cieszy z dołączenia do Łomżyńskiego Klubu Sportowego. – Zrobię wszystko, aby godnie reprezentować klub, a także zachęcam Was do wspierania nas przez całą nadchodzącą rundę – apeluje.