Newsy

Dawid Rosiak zawodnikiem ŁKS-u Łomża


Dawid Rosiak dołącza do Łomżyńskiego Klubu Sportowego. Urodzony w Piotrkowie Trybunalskim zawodnik w poprzednim sezonie występował w trzecioligowej Avii Świdnik będąc podstawowym zawodnikiem pierwszego zespołu.

21-letni bramkarz to wychowanek APN Piotrków Trybunalski. W swojej karierze reprezentował również m.in. ŁKS II Łódź, Hetmana Zamość oraz Narew Ostrołęka. W sezonie 2022/2023 był podstawowym goalkeeperem w Avii, która miejsca w ligowej tabeli ustąpiła jedynie Stali Stalowa Wola. Dostępu do bramki świdnickiego zespołu strzegł w 32 spośród 34 zmagań w czwartej grupie trzeciej ligi.

– Wspólnie z trenerem uznaliśmy, że przejście do Łomżyńskiego Klubu Sportowego będzie dla mojego dalszego rozwoju dobrym rozwiązaniem – mówi Dawid, który już zdążył zapoznać się z miastem i Klubem. – Zarówno Klub jak i miasto przypadły mi do gustu. Wcześniej nie miałem okazji bywać w Łomży, a teraz przyznaję, że z każdym dniem podoba mi się tutaj coraz bardziej – wskazuje zawodnik.

Dawid w zbliżających się rozgrywkach stawia sobie konkretne cele. Indywidualnie chce zagrać na takim samym poziomie jak w poprzednim sezonie, a nawet lepszym. – Będę dążył, ale wiadomo: boisko zweryfikuje, do zachowania więcej niż 15 czystych kont – ocenia 21-letni bramkarz. Z kolei zespołowo Dawid chce pomóc biało-czerwonym w osiągnięciu jak najlepszego rezultatu.

Patrząc świeżym okiem zawodnika dołączającego do biało-czerwonej rodziny, Dawid Rosiak przyznaje, że ŁKS Łomża gra fajną piłkę. – Widać pomysł na granie, a także bardzo duży profesjonalizm sztabu szkoleniowego oraz ludzi pracujących w ŁKS-ie – wylicza bramkarz. Co prawda, wszystkie plany i zamierzenia zweryfikuje boisko, ale młody zawodnik w każdym meczu chce grać o zwycięstwo i równocześnie walczyć o jak najlepszą ligową pozycję. Z pewnością pomoże w tym również doświadczenie Rosiaka, który pomimo młodego wieku, w poprzednim sezonie zagrał praktycznie wszystkie mecze w bramce byłego zespołu. Pytany o trzecią ligę, ma już wyrobione zdanie o tym poziomie rozgrywkowym. – Jest to dość specyficzna i fizyczna liga. Wiadomo, trzeba narzucać swój styl grania, ale nie można zapominać o dobrze przygotowanej i solidnej obronie. Niektóre zespoły grają po prostu na przysłowiową „lagę i na to również trzeba być przygotowanym – mówi Dawid Rosiak.

W sobotę na Z18 ŁKS Łomża po kilku latach przerwy powróci do trzecioligowych rozgrywek. 21-letni bramkarz, korzystając z ogłoszenia jego transferu, zachęcam do przyjścia na stadion. – Chcę zaprosić kibiców na inauguracyjny mecz z Unią Skierniewice. Wspierajcie również drużynę w pozostałych meczach zbliżającego się sezonu. Liczymy na wasze wsparcie! – zaprasza zawodnik.

Dawidowi życzy jak największej liczby czystych kont w barwach Łomżyńskiego Klubu Sportowego! Do zobaczenia na Z18!