Newsy

Debiut Ogrodzińskiego z Bytovią w PP

Trudny debiut czeka jutro nowego trenera ŁKS-u, Krzysztofa Ogrodzińskiego. W meczu rundy wstępnej Pucharu Polski nasi zawodnicy zmierzą się z I – ligową Bytovią Bytów.

Goście jutrzejszej potyczki do nowego sezonu i meczu pucharowego przygotowywali się podczas tygodniowego zgrupowania w Buczu, a w Łomży zameldują się już dziś, w godzinach wieczornych. W minionym sezonie zespół z Bytowa uplasował się na 15. pozycji w tabeli Nice I ligi, co oznaczało konieczność rozegrania barażu o pozostanie na tym poziomie rozgrywek. Drużyna prowadzona przez trenera Adriana Stawskiego okazała się zdecydowanie lepsza od Radomiaka Radom odnosząc zwycięstwo u siebie 4:0 oraz w rewanżu 2:0. Zdecydowanie lepiej wiodło się I-ligowcom w ubiegłorocznej edycji Pucharu Polski, w której dotarli aż do ćwierćfinału, ulegając po zaciętych bojach późniejszym zwycięzcom rozgrywek – Arce Gdynia (wygrana 2:1 „u siebie” i porażka 0:1 w rewanżu). Po drodze Bytovia wyeliminowała jednak inne drużyny z Lotto Ekstraklasy: Zagłębie Lubin (1:0) i Śląsk Wrocław (3:0).
W kadrze naszych jutrzejszych rywali znajduje się kilku zawodników z przeszłością w Ekstraklasie. Najwięcej występów w najwyższej klasie rozgrywkowej zaliczyli: Krzysztof Bąk (dawniej Lechia Gdańsk), Filip Modelski (Jagiellonia Białystok) czy Jakub Wilk (Lech Poznań – puchar i mistrzostwo Polski).

Niewątpliwie to goście będą zdecydowanym faworytem jutrzejszej potyczki, nasi zawodnicy zapowiadają jednak walkę przez całe spotkanie, bez respektu dla rywali. Początek spotkania o godzinie 17. Serdecznie zapraszamy na Stadion Miejski w Łomży.