Newsy

Derbowa porażka

W derbach województwa podlaskiego Biało-czerwoni z Łomży przegrali z Ruchem 0:2.

Porażka ta zepchnęła zespół ŁKS 1926 Łomża na ostatnie miejsce w tabeli.

– To nie było wielkie widowisko – przyznał Robert Speichler, trener ŁKS 1926 Łomża. – W pierwszej połowie to był zamknięty mecz. Stworzyliśmy jednak dwie sytuacje, z których przynajmniej jedną Michał Tarnowski powinien wykorzystać. A Ruch zbytnio nam nie zagroził – dodaje szkoleniowiec.

W drugiej połowie kluczowa dla losów spotkania okazała się akcja z 57 min. Wtedy na środku boiska na murawie położył się Albert Rydzewski, który ucierpiał w starciu z rywalem. Gospodarze nie przerwali jednak akcji, zaatakowali ŁKS, a dośrodkowanie z prawego skrzydła na bramkę zamienił zamykający akcję Przemysław Olesiński.

– Dla nas kluczowa akcja miała miejsce kilka minut później – relacjonuje opiekun „ełkaesiaków”. – Mateusz Mocarski otrzymał piłkę w boczny sektor boiska i zamiast przyjąć piłkę, podnieść głowę i zagrać wzdłuż bramki do niepilnowanego Rafała Maćkowskiego, to on zdecydował się na uderzenie z nieprzygotowanej pozycji i ze swojej słabszej nogi. Zabrakło mu odpowiedzialności bo Rafałowi pozostałoby tylko dostawić nogę i zdobyć bramkę – dodaje szkoleniowiec.

Kilka minut później ŁKS przegrywał już 0:2. W polu karnym jeden z zawodników Ruchu wyprzedził próbującego wybić piłkę Eryka Rakowskiego, który powalił w „szesnastce” przeciwnika. Podyktowaną „jedenastkę” na bramkę zamienił Paweł Brokowski.

– Przy tym wyniku próbowaliśmy atakować, ale nie udało nam się stworzyć jakieś klarownej sytuacji – tłumaczy Robert Speichler. – I skończyło się porażką 0:2. Niestety.

Ruch Wysokie Mazowieckie – ŁKS 1926 Łomża 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 – Olesiński 57, 2:0 – Brokowski 69 (k)

ŁKS: Kalinowski – Ziemak, Melao, Wasiulewski, Rakowski – Gałązka, Rydzewski (58 Mocarski), Świderski (65 Kacprzyk), Maćkowski – Tarnowski, Demianiuk

źródło: https://naszsport.info/wiadomosci/pokaz/734,lomza-derbowa-porazka-lks-1926-lomza