Newsy

Derby dla ŁKS-u!

W 14. kolejce III ligi ŁKS Łomża mierzył się w derbach regionu z Ruchem Wysokie Mazowieckie. Po kilku słabszych występach naszego zespołu była to świetna okazja na przełamanie niekorzystnej passy.

Oba zespoły w tabeli dzielił zaledwie jeden punkt wszyscy więc zdawali sobie sprawę z wagi tego spotkania. Niestety kilka chwil przed spotkaniem nad Stadionem Miejskim przeszły intensywne opady deszczu z czasem przechodzące w grad. W chwili rozpoczęcia pojedynku murawa była więc spowita kulkami lodu co miało duży wpływ na pierwsze minuty spotkania. Upłynęły one pod znakiem przyswajania się do niekorzystnych warunków atmosferycznych więc w pierwszej fazie meczu nie doświadczyliśmy zbyt wiele ciekawej gry z żadnej ze stron.
Pierwsza warta odnotowania sytuacja miała miejsce w 22. minucie jednak Paweł Drażba na bardzo śliskiej nawierzchni przegrał minimalnie pojedynek z bramkarzem gości. Szczęście uśmiechnęło się do młodego napastnika ŁKS-u w 38. minucie, gdy w zamieszaniu w polu karnym przytomnie zachował się pokonując Rafała Rakowieckiego potężnym strzałem z najbliższej odległości.

Druga część meczu rozpoczęła się idealnie dla ŁKS-u. W 54. minucie dynamiczną akcję przeprowadził lewym skrzydłem Damian Gałązka. Dograł piłkę wzdłuż linii bramkowej, a obrońca gości interweniował tak niefortunnie, że wbił ją do własnej bramki. Po zdobyciu drugiego gola gospodarze stwarzali kolejne dobre sytuacje, najpierw strzał Sadowskiego z około 14 metrów wybronił Rakowiecki, a kilka minut później potężne uderzenie z około 25 metrów Mariusza Baranowskiego, także bramkarz gości sparował na rzut rożny.

W 87. minucie ŁKS przypieczętował sukces. Po faulu na Baranowskim w polu karnym gości wynik ustalił Rafał Maćkowski. ŁKS odniósł tym samym czwarte i najwyższe zwycięstwo w obecnym sezonie.

Piłkarze oraz trenerzy ŁKS-u chcieliby zadedykować wygrany mecz z Ruchem Wysokie Mazowieckie naszemu wspaniałemu kibicowi Kevinowi, który dopingował Nas w minioną sobotę z nieba.

ŁKS 1926 Łomża – Ruch Wysokie Mazowieckie 3:0 (1:0).
Bramki: Drażba 38′, Pasko (sam.) 54′, Maćkowski (k.) 87′.
żółte kartki: Wasilewski, Baranowski – Rakowiecki, Borowik, Mleczek, Grochowski.

ŁKS 1926: Lipiec – Kamienowski, Melao, Wasiulewski, Wasilewski – Maćkowski, Baranowski, Świderski (67. Rydzewski), Gałązka – Sadowski (90. Kimura), Drażba (89. Tarnowski)

Ruch: Rakowiecki – Faszczewski, Pasko, Piłatowski, Brokowski, Poduch, Zalewski, Grochowski (69′ Sawicki), Mleczek (46′ Zieniewicz), Borowik, Rogowski.