Newsy

Derby na przełamanie

W najbliższą sobotę, 29 października o godzinie 14.00 na Stadionie Miejskim w Łomży w meczu 14. kolejki III ligi ŁKS 1926 podejmować będzie w derbach regionu beniaminka rozgrywek Ruch Wysokie Mazowieckie.

Obie drużyny w tabeli dzieli zaledwie jeden punkt, dlatego też najbliższy pojedynek ma olbrzymie znaczenie dla każdej z nich. Goście zgromadzili jak na razie 14 punktów (13. miejsce). Na dorobek ten złożyły się: 4 zwycięstwa, 3 remisy i 7 porażek oraz bilans bramkowy 14-29. Jak widać gołym okiem defensywa nie jest najmocniejszą stroną Ruchu, jednak atak radzi sobie nieco lepiej niż ofensywa ŁKS-u. Na szczególną uwagę zasługuje jeden z najskuteczniejszych zawodników na III ligowych boiskach, napastnik Kamil Zalewski, który ma na koncie 10 zdobytych bramek.

ŁKS 1926 do najbliższego meczu przystąpi z 10. pozycji w tabeli i dorobkiem 15. punktów na koncie (3 wygrane, 6 remisów, 4 porażki – bilans bramkowy 11-11). Po ostatnich niepowodzeniach zespół z pewnością zrobi wszystko, aby zwyciężyć w prestiżowym spotkaniu i odbudować morale przed końcówką rundy jesiennej i trudnymi spotkaniami. Mateusz Miłoszewski powinien mieć do dyspozycji niemal wszystkich zawodników, jedyną niewiadomą jest występ Marcina Świderskiego, który został nieco poturbowany podczas meczu w Wołominie.

Serdecznie zapraszamy na sobotnie spotkanie.