Newsy

Do Białegostoku po punkty

W sobotnie południe Łomżyński Klub w stolicy województwa podlaskiego zmierzy się z rezerwami Jagiellonii.

Poprzednia kolejka nie poszła po myśli obu zespołów. Jagiellonia uległa Pogoni Grodzisk Mazowiecki 0:4 kończąc mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce Mikołaja Wasilewskiego, zaś biało-czerwoni zremisowali 1:1 z Legionovią Legionowo, choć większość kibiców z pewnością liczyło na komplet punktów.

W 25. kolejce mierzą się drużyny, które w ligowej tabeli dzielą tylko trzy punkty. Ich komplet w sobotnim starciu jest niezwykle istotny dla obu aktorów najbliższego meczu.

W meczu rozgrywanym w Łomży we wrześniu ubiegłego roku lepsi byli biało-czerwoni. Dzięki bramkom zdobytym przez Rafała Maćkowskiego i Szymona Kuźmę ŁKS Łomża zwyciężył wówczas 2:1. Oczywiście kibice łomżyńskiej drużyny liczą, że podopieczni trenera Marcina Płuski powtórzą tamten wynik.

Sympatycy Łomżyńskiego Klubu Sportowego z pewnością liczą na dobrą dyspozycję całego zespołu, lecz szczególnie zależy im na podtrzymaniu bramkowej passy Huberta Antkowiaka, który wiosną trzykrotnie pokonywał goalkeepera gości. Nie bez znaczenia będzie również forma defensywy gdzie w środku pola dzieli i rządzi duet Wenger-Mich.

Budujące jest to, że biorąc pod uwagę spotkania rozegrane tylko wyłącznie wiosną, ŁKS Łomża znajduje się w top 3 ustępując jedynie Pogoni i Pelikanowi. Mamy nadzieję, że trend ten zostanie podtrzymany w sobotnim meczu z rezerwami Jagiellonii Białystok. Początek spotkania o godzinie 12.00!

Ostatnie spotkania Jagiellonii II:

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – JII 4:0

JII – Unia Skierniewice 2:3

Pilica Białobrzegi – JII 1:2

JII – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:0

Mławianka Mława – JII 3:0 (wo)

Ostatnie spotkania ŁKS-u:

ŁKS – Legionovia Legionowo 1:1

GKS Wikielec – ŁKS 0:1

ŁKS – Warta Sieradz 2:0

Victoria Sulejówek – ŁKS 1:1

Lechia Tomaszów Mazowiecki – ŁKS 1:1