Newsy

Do trzech razy sztuka? ŁKS walczy z Sokołem Ostróda o pierwsze zwycięstwo w sezonie

W spotkaniu 3. kolejki I grupy III ligi ŁKS 1926 Łomża podejmie na własnym stadionie Sokoła Ostróda.

Obie drużyny nie mogą z pewnością zaliczyć początku rozgrywek do szczególnie udanych. Gospodarze jutrzejszego meczu mają na koncie dwie porażki: 0:1 z MKS-em Ełk oraz 1:2 z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie. Drużynie z Ostródy jak na razie wiedzie się niewiele lepiej: zanotowała remis na wyjeździe z Lechią Tomaszów Mazowiecki 2:2, a przed tygodniem dosyć niespodziewaną porażkę z rezerwami warszawskiej Legii 0:2. Dlatego też możemy się jutro spodziewać zaciętego spotkania pełnego emocji bowiem każda z drużyn zrobi wszystko aby odnieść swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Drużyna Sokoła prowadzona jest od początku sezonu przez nowego trenera, Karola Szwedę. W zespole doszło też do kilku zmian kadrowych. Z Sokołem pożegnali się: Dawid Kowalski (ITR Jeziorak Iława), Paweł Sędrowski (?), Andrzej Burchart (Motor Lubawa), Piotr Piceluk (GKS Wikielec), Przemysław Matłoka (Concordia Elbląg), Jakub Sierzputowski (Kaczkan Huragan Morąg), Jakub Błażewicz (Concordia Elbląg), Paweł Śnieżawski (Kormoran Zwierzewo), Marcin Jakubowski (Tęcza Miłomłyn). Natomiast drużynę Sokoła wzmocnili: Robert Hirsz (Legionovia Legionowo), Adrian Wróblewski (Elana Toruń), Łukasz Buczkowski (Raków Częstochowa), Adrian Pluta (Błękitni Raciąż), Roman Mykytyn (Stal Rzeszów), Kamil Kotkowski (Arka Gdynia – wypożyczenie), Bartłomiej Wójcik (juniorzy), Sebastian Pączko (Polonia Bytom – wypożyczenie), Kamil Maternik (Zagłębie II Lubin), Michał Danilczyk (Znicz Pruszków). W ostatnich dniach Klub z Ostródy poinformował także o rozwiązaniu kontraktu z Łukaszem Kuśnierzem.

Mecz zostanie rozegrany w najbliższą sobotę o godzinie 16. na Stadionie Miejskim w Łomży. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie!