Newsy

Drugie zwycięstwo ŁKS-u w ramach przedsezonowych przygotowań

Wygraną 4:0 zakończyło się sobotnie starcie pomiędzy ŁKS-em Łomża a czwartoligowym Zniczem Biała Piska. To już drugie zwycięstwo w ramach przygotowań do trzecioligowego sezonu. W ubiegłym tygodniu takim samym stosunkiem bramek podopieczni trenera Huberta Błaszczaka pokonali Warmię Grajewo.

Do starcia z siódmym zespołem ubiegłego sezonu czwartoligowych rozgrywek województwa warmińsko-mazurskiego piłkarze ŁKS-u Łomża przystępowali z grupą testowanych zawodników. Mecz ze Zniczem miał być dla nich kolejnym sprawdzianem i możliwością zaprezentowania swoich piłkarskich umięjętności na murawie łomżyńskiego stadionu w walce o angaż w trzecioligowym zespole.

Mecz kontrolny to przede wszystkim okazja dla trenera do przyjrzenia się potencjalnym zawodnikom pod względem ich przydatności w zespole. Podopieczni trenera Huberta Błaszczaka długo czekali na pierwsze trafienie. Dopiero w 32. minucie starcia za sprawą samobójczego trafienia gospodarze objęli prowadzenie w sobotnim meczu. Jeszcze przed przerwą, w 43. minucie, karnego na drugą bramkę zamienił Łukasz Świderski.

Druga odsłona meczu to kolejne gole zawodników łomżyńskiego zespołu. W 51. minucie prowadzenie podwyższył testowany zawodnik, zaś w 75. minucie wynik na 4:0 ustalił kolejny sprawdzany przez biało-czerwonych piłkarz.

Kolejny sparing Łomżyńskiego Klubu Sportowego już w środę 26 lipca. Zespół uda się do Błoni gdzie zmierzy się z miejscową Błonianką.