Newsy

Elbląg zdobyty! Kolejne zwycięstwo ŁKS-u.

W meczu 8 kolejki III ligi podlasko – warmińsko – mazurskiej ŁKS 1926 Łomża pokonał w spotkaniu wyjazdowym Concordię Elbląg 3:0 (1:0).

Spotkanie rozpoczęło się od znakomitej okazji dla gospodarzy. Piotr Pisiak zbyt lekko zagrał piłkę do Oliwera Wienczatka, wypracowując okazję sam na sam dla napastnika z Elbląga. Ten jednak po minięciu naszego bramkarza nie potrafił opanować piłki i skierować jej do siatki. Chwilę później skutecznie odpowiedział Łukasz Zaniewski, który po precyzyjnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową skierował piłkę do siatki. Kolejne fragmenty I części spotkania to optyczna przewaga gospodarzy. Pomimo, że częściej utrzymywali się przy piłce z ich akcji nie wynikało zbyt wiele, a próby strzałów z dystansu mijały światło naszej bramki lub padały łupem Wienczatka.. W 30 minucie spotkania po świetnym kontrataku w sytuacji sam na sam z bramkarzem Concordii znalazł się Rafał Maćkowski jednak zamiast strzelać w dogodnej sytuacji postanowił minąć Przemysława Matłokę, przez co zapędził się z piłką niemal do linii końcowej boiska i zmarnował doskonałą okazję na podwyższenie wyniku. W 45 minucie błąd popełnił Reinaldo Melao, który zaliczył kiks przy próbie wybicia piłki. Jednak zawodnika gospodarzy w porę uprzedzili nasi obrońcy uniemożliwiając mu oddanie strzału.

W drugiej części spotkania obraz gry nie uległ specjalnie zmianie, przy piłce częściej utrzymywali się zawodnicy z Elbląga jednak nie mieli za bardzo pomysłu jak zagrozić naszemu zespołowi. Natomiast w 57 minucie na zabójczy atak zdecydował się ŁKS. Kopię niewykorzystanej z I części spotkania akcji tym razem na bramkę zamienił kapitan naszego zespołu Rafał Maćkowski. Rywale dobili się sami. W ostatniej minucie meczu po indywidualnej akcji Tomasza Brzozowskiego obrońca rywali interweniował tak niefortunnie, że skierował piłkę do własnej bramki pieczętując zwycięstwo ŁKS-u i kolejne trzy punkty w tym sezonie.

Po rozegraniu 8 serii spotkań ŁKS 1926 Łomża awansował z ósmej na piątą pozycję w tabeli, a po niedzielnej porażce Sokoła Ostróda z rezerwami Jagiellonii do drugiego miejsca traci już tylko dwa punkty, a do liderującej Olimpii Elbląg sześć. Szansa na wskoczenie na podium już w najbliższą niedzielę. O godzinie 16 w spotkaniu derbowym podejmiemy Jagiellonię II Białystok.

Concordia Elbląg – ŁKS 1926 Łomża 0:3 (0:1). Bramki: Zaniewski 6′, Maćkowski 57′, Tomczuk 90′ (sam.).

Concordia: Matłoka – Niburski, Lepczak, Bogdanowicz, Tomczuk, Kiełtyka, Szmydt, Burzyński, Pelc (76′ Kruczkowski), Essomba, Styś.
ŁKS 1926: Wienczatek – Przysowa, Melao, Pisiak, Kamienowski, Olesiński (84′ Kacprzyk), Świderski (60′ Brzozowski), Rydzewski, Gałązka (70′ Sadowski), Maćkowski (86′ Grygoriew), Zaniewski.