Newsy

Granica padła w Kętrzynie

17 zwycięstwo w obecnych rozgrywkach III ligi odniósł ŁKS 1926 Łomża. W rozegranym 3 maja meczu pokonał na wyjeździe Granicę Kętrzyn 4:0.

Od początku spotkania stroną przeważającą byli piłkarze z Łomży. Jednak w rozegraniu akcji brakowało precyzji oraz szwankowała skuteczność pod bramką gospodarzy. Defensywę granicy udało się przełamać dopiero w 44 minucie. Po strzale z prawej strony boiska Karola Stysia bramkarz rywali zdołał co prawda sparować do boku jednak piłka spadła wprost pod nogi Łukasza Zaniewskiego, który znalazł się sam przed pustą bramką i przyszło mu tylko dopełnić formalności.

Druga część meczu to już totalna dominacja ŁKS-u. Stwarzaliśmy sobie mnóstwo okazji do podwyższenia wyniku, a bramkę sezonu mógł zdobyć Zaniewski. Futbolówka po jego strzale przewrotką zatrzymała się jednak na poprzeczce bramki zespołu z Kętrzyna. Po chwili kolejna dobrą akcje przeprowadził nasz napastnik, ale i tym razem górą okazał się bramkarz gospodarzy parując uderzenie na słupek po czym piłka opuściła boisko. W 60 minucie było już 2:0 po dograniu Karola Stysia, tym razem głową Zaniewski skierował piłkę do siatki rywali. W 66 minucie w zamieszaniu w polu karnym Granicy najlepiej odnalazł się Melao i podwyższył prowadzenie ŁKS-u na 3:0. Brazylijski stoper zakończył też strzelanie goli w meczu zdobywając ostatniego gola w meczu w 88 minucie po serii rzutów rożnych egzekwowanych przez Nasz zespół. Wynik do końca nie uległ już zmianie.

ŁKS 1926 Łomża po 28. kolejkach ma na koncie 55 punktów i zajmuje 4. Miejsce w tabeli wyprzedzając lepszym bilansem spotkań Drwęce Nowe Miasto Lubawskie oraz o trzy punkty Sokół Ostróda. Nad 7. Concordią Elbląg utrzymujemy 9 – punktową przewagę, a nad 8 – pierwszą spadkową pozycją zajmowaną obecnie przez Jagiellonię mamy już 13 „oczek” przewagi.
Kolejnym rywalem, w najbliższą sobotę będzie beniaminek III ligi – GKS Wikielec. Zwycięstwo w tym spotkaniu sprawi, ze osiągnięcie celu jakim jest awans do zreorganizowanych rozgrywek III ligowych będzie już na wyciągniecie ręki. Do zakończenia sezonu pozostało już tylko 6 spotkań i wszystkie argumenty są po stronie ŁKS-u 1926 Łomża.

Granica Kętrzyn – ŁKS 1926 Łomża 0:4 (0:1).

Bramki: Zaniewski 44’, 60’, Melao 66’, 88’.

ŁKS 1926: Wienczatek – Gałązka, Melao, Kamienowski, Przysowa (77 Wasiulewski) – Styś (75 Kubala), Rydzewski, Świderski (72 Kacprzyk), Olesiński – Zaniewski, Sadowski.