Newsy

Grzegorz Białek dołącza do biało-czerwonych

Grzegorz Białek dołącza do sztabu szkoleniowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego jako drugi trener.

Szkoleniowiec ŁKS-u Łomża w przeszłości pracował jako asystent trenera w drugoligowej Kotwicy Kołobrzeg. Doświadczenie zdobywał również w ramach krajowych i zagranicznych stażach, w tym w topowych hiszpańskich zespołach.

Grzegorz Białek zwraca uwagę na infrastrukturę oraz zaplecze ŁKS-u. – Do dołączenia do biało-czerwonych przekonał mnie długofalowy projekt ukierunkowany na rozwój Klubu oraz zespołu. Poza tym, w Łomży jest dobra infrastruktura i całe zaplecze, które jest na wysokim poziomie – wskazuje trener.

Dołączając do Łomżyńskiego Klubu Sportowego Białek za cel stawia sobie przede wszystkim rozwój poszczególnych zawodników, a także walkę o najwyższe ligowe i pucharowe cele. Jako członek sztabu szkoleniowego ŁKS-u chce rozwijać piłkarzy w kwestii taktyki indywidualnej, żeby następnie pójść krok dalej. – Jest dużo do zrobienia u podstaw. Mam na myśli chociażby takie szczegóły jak ruch bez piłki dla określonego celu itp. – przyznaje Grzegorz Białek.

Trener ma już wyrobione zdanie o drużynie, bo zanim formalnie dołączył do ŁKS-u, obserwował już grę biało-czerwonych. – W momencie gdy pojawił się temat nawiązania współpracy z Klubem, obejrzałem parę meczów. Widziałem starcia m.in. z drugą Legią, Mławianką, Concordią. – Uważam, że zespół ma spory potencjał ze wskazaniem na sporo indywidualności, które przy odpowiednim ułożeniu mogą przynieść określony efekt – wskazuje szkoleniowiec.

W momencie dołączania Grzegorza Białka do Łomżyńskiego Klubu Sportowego, biało-czerwoni zajmują miejsce w strefie spadkowej trzecioligowych rozgrywek. Pomimo tego, szkoleniowiec wskazuje, że przy dobrze przepracowanym okresie przygotowawczym wiosną zespół może osiągnąć bardzo dużo. – Oczywiście piłka nożna jest grą błędów, to też sam wynik zależy od wielu czynników – dodaje.

Trener wskazuje, że dobry trening to taki dzięki, któremu zarówno sam zespół, jak i poszczególni zawodnicy się rozwijają, a mecz wygrywa drużyna, która popełni w jego trakcie mniej błędów.

Korzystając z okazji, szkoleniowiec chce również przywitać się z kibicami biało-czerwonych. – Przychodzę do ŁKS-u z jednym celem – chcę rozwijać drużynę, budować silny zespół i osiągać wyznaczone cele. Wasze zaangażowanie i wsparcie będzie niezastąpione w tej drodze – apeluje Grzegorz Białek.

Prezentacja Białka jest początkiem przybliżania fanom biało-czerwonych sztabu szkoleniowego, który będzie odpowiadać za wyniki łomżyńskiego zespołu w rundzie jesiennej trzecioligowych rozgrywek, a wcześniej również za przygotowanie zespołu w trakcie zimowej przerwy.

Witamy w biało-czerwonej rodzinie!