Newsy

Huragan poksromiony – nowa III liga na wyciągniecie ręki!

Miłą niespodziankę sprawili wszystkim kibicom piłkarze ŁKS 1926 Łomża pokonując w meczu wyjazdowym faworyzowany Huragan Morąg 2:1 (1:1).

Tym samym dobiegła końca imponująca seria gospodarzy, którzy we wcześniejszych 12 spotkaniach ligowych odnieśli komplet zwycięstw. Mecz idealnie rozpoczął się dla podopiecznych Mateusza Miłoszewskiego, którzy już w 7. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Przemysława Olesińskiego po dobre rozegranym rzucie rożnym. Radość z prowadzenia nie trwała jednak zbyt długo. Już 6 minut później do wyrównania doprowadził Arkadiusz Koprucki, także po rzucie rożnym. Do końca pierwszej części spotkania widzowie nie oglądali już więcej bramek, żadnej ze stron nie udało się narzucić swojego stylu gry. Początek drugiej połowy to przewaga Huraganu, która jednak nie przerodziła się w poważne zagrożenie pod bramką ŁKS-u. Bardziej konkretni byli natomiast piłkarze z Łomży, którzy w 61 minucie po raz drugi wyszli na prowadzenie za sprawą Karola Stysia. Po stracie gola Huragan próbował ruszyć do odrabiania strat jednak tym razem nasi obrońcy nie pozwolili już gospodarzom na doprowadzenie do wyrównania i mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem ŁKS-u 1926 Łomża.

Huragan Morąg – ŁKS 1926 Łomża 1:2 (1:1).

Bramki: Koprucki 13′ – Olesiński 7′, Styś 61′.
Kartki: Podhorecki, Lipka, Mlonek – Przysowa, Gałązka, Rydzewski, Lemański.

Huragan: Imianowski – Podhorecki, Lipka, Szawara, Koprucki – Szmydt (Stefanowicz 78′), Mlonek (Chabko 70′), Przybylski (Czorniej 73′), Biedrzycki – Galik, Chiliński (62′ Lenart).

ŁKS 1926: Wienczatek – Gałązka, Kamienowski, Melao, Przysowa – Olesiński (Wasiulewski 90′), Rydzewski, Świderski (Brzozowski 87′), Styś (Kubala 90′) – Zaniewski, Sadowski (Lemański 82′).

Kolejny mecz ŁKS 1926 Łomża rozegra w najbliższą środę 18 maja. O godzinie 17 na Stadionie Miejskim w Łomży podejmować będziemy Wissę Szczuczyn. Zwycięstwo w tym spotkaniu zagwarantuje nam co najmniej 6. pozycję w ligowej tabeli bez względu na pozostałe do końca sezonu wyniki, co oznaczać będzie że ŁKS zagra w przyszłym sezonie w nowej III lidze. Już dziś zapraszamy na to spotkanie!