Newsy

Inauguracja rundy na „piątkę”

Udanie rundę rewanżową zainaugurowali zawodnicy ŁKS-u Łomża. W spotkaniu z drugim zespołem Wigier Suwałki zwyciężyli pewnie 5:0.

Sobotnie spotkanie rozegrano na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Łomży. Formalnie gospodarzem pojedynku był jednak zespół z Suwałk.

Pojedynek rozpoczął się idealnie dla podopiecznych trenera Tomasza Staniórskiego. Już w 2. minucie spotkania sędzia podyktował rzut karny dla ŁKS-u, a pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się Patryk Szymański. Gra od początku meczu toczyła się na połowie Wigier Suwałki, jednak chwila dekoncentracji mogła zakończyć się golem dla Suwalczan. Po uderzeniu z dystansu zawodnika przyjezdnych piłkę na poprzeczkę sparował Bartosz Długołęcki, dobitka co prawda wylądowała w naszej bramce jednak napastnik Wigier w momencie oddania strzału znajdował się na pozycji spalonej.
Na szczęście był to jedyny niebezpieczny akcent w wykonaniu młodej drużyny Wigier w 1. połowie spotkania, a gdy w 22. minucie meczu swoją premierową bramkę w seniorskiej piłce zaliczył 18-letni Mateusz Koc mecz znalazł się już pod całkowitą kontrolą Łomżyńskiego Klubu Sportowego.
Potwierdzeniem dominacji naszej drużyny była trzecia bramka, której autorem był Mateusz Jastrzębski, wykorzystując dobre dogranie piłki od Patryka Szymańskiego w 37. minucie meczu. ŁKS dominował całkowicie na murawie, marnując przy tym kilka dogodnych sytuacji na podwyższenie rezultatu.
Wigry znalazły się dodatkowo w jeszcze gorszym położeniu tuż przed przerwą, gdy w konsekwencji dwóch żółtych kartek boisko musiał opuścić jeden z jej zawodników. Całą drugą połowę meczu graliśmy więc z przewagą jednego zawodnika.
Druga część spotkania rozpoczęliśmy tak jak pierwszą od szybko strzelonej bramki, której autorem był ponownie Patryk Szymański. Wychowanek ŁKS-u ustalił też wynik spotkania w 62. minucie meczu, kompletując tym samym hat-tricka. Pozostała część spotkania upłynęła pod znakiem marnowania wybornych sytuacji przez naszych zawodników i mecz zakończył się wynikiem 5:0.
Dzięki zwycięstwu nad Wigrami II, ŁKS wskoczył na 4. pozycję w tabeli. W dalszym ciągu tracimy do lidera 9 punków (Tur wygrał z Hetmanem w Białymstoku 3:0), natomiast punkty stracili wszyscy pozostali rywale będący przed nami, KS Michałowo zremisowało z Wissą Szczuczyn 2:2, a Promień Mońki też podzielił się punktami z Cresovią Siemiatycze (4:4).
Szansa na poprawienie naszej pozycji już w najbliższą środę. W zaległym spotkaniu z rudny jesiennej zagramy na wyjeździe z KS Michałowo. Zwycięstwo pozwoli nam wskoczyć na 3. lokatę i zmniejszyć stratę do prowadzącej dwójki z Bielska i Szczuczyna.

Wigry II Suwałki – ŁKS Łomża 0:5 (0:3).
gole: Szymański 2′, 48′, 62′, Koc 22′, Jastrzębski 37′.
żółta kartka: Poreda

ŁKS: Długołęcki – Poreda, Wasiulewski, Melao, Kamienowski – Kordal (46’Brzozowski), Zalewski, Kadłubowski (54’Cendrowski) – Szymański (67’Sierzputowski), Koc (40’Tarnowski), Jastrzębski (46’Cudakiewicz).