Inauguracja sezonu w Łowiczu

Wielkimi krokami zbliża się początek ligowego sezonu 2026/27. Już w najbliższą sobotę Łomżyński Klub Sportowy przystąpi do pierwszego boju o punkty w rozgrywkach Betclic III ligi podejmując na wyjeździe KS Pelikan Łowicz.
Najbliższy rywal biało-czerwonych po utrzymaniu w III lidze zdecydował się na przebudowę kadry. Do zespołu dołączyło kilku nowych zawodników, którzy mają zwiększyć rywalizację praktycznie w każdej formacji. Sztab szkoleniowy postawił zarówno na młodych, jak i doświadczonych na trzecioligowych boiskach piłkarzy – do Pelikana dołączyło m.in. dwóch byłych zawodników ŁKS-u Łomża: Dawid Dzięgielewski i Kamil Niewiadomski. Prawdziwą bombę transferową władze klubu zostawiły na sam koniec okresu przygotowawczego, bo choć wiadome było to, że do Łowicza wrócił Maciej Rybus, to jego rola nie była nam znana do środowego wieczora. Dziś wiemy już, że 66- krotny reprezentant Polski podpisał z Pelikanem roczny kontrakt i najprawdopodobniej ujrzymy go w sobotę na boisku.
Prawdziwa rewolucja kadrowa zaszła w Łomży. Po przegranym barażowym meczu z Górnikiem Polkowice (2:3) z klubem pożegnała się większość zawodników, którzy w poprzednim sezonie dali kibicom nadzieję na grę na wyższym szczeblu rozgrywkowym. Trener Maciej Tarnogrodzki musiał praktycznie od podstaw budować nowy zespół, pozyskując między innymi Szymona Mroczko, Artura Amrozińskiego czy doświadczonego Andriya Yampola. Do klubu wrócił również dobrze znany przy Z18 wychowanek ŁKS-u Łomża – Wiktor Walczak. Wyjazd do Łowicza na pewno będzie dla biało-czerwonych wymagającym testem na początek rozgrywek, bo choć dysponują dużym potencjałem, skala letnich zmian sprawia, że trudno oczekiwać pełnej płynności już w pierwszym meczu sezonu.
Oba zespoły rozpoczynają sezon z wieloma niewiadomymi. Pelikan będzie chciał wykorzystać własne boisko i doświadczenie wcześniej wspomnianych już zawodników. Z kolei ŁKS może liczyć na indywidualne umiejętności nowych graczy, którzy na pewno będą chcieli pokazać się przed nową publicznością z jak najlepszej strony.
Pierwszy gwizdek wybrzmi 1 sierpnia o godzinie 18:00. Przewidziana jest otwarta transmisja meczu, o której z pewnością będziemy informować na naszych social mediach.
W JEDNOŚCI SIŁA – ŁKS JEDNA RODZINA!