Newsy

Juniorzy lepsi od GKS-u Bełchatów

Po bardzo dobrym meczu juniorzy ŁKS/MŁKS Łomża wygrali z niepokonanym do tej pory w rozgrywkach ligowych GKS-em Bełchatów 2:1.

Mecz rozpoczął się wyśmienicie dla Naszych zawodników. Już w 2. minucie meczu Filip Lemański zaskoczył bramkarza gości pięknym uderzeniem z 30 metrów. Drużyna z Bełchatowa odpowiedziała golem po składnej akcji w 9. minucie meczu.
Utrata bramki nie załamała młodych łomżyniaków, którzy konsekwentnie realizowali założenia taktyczne trenera Staniórskiego. Dało to efekt w 42. minucie spotkania kiedy Filip Lemański wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem i po raz drugi w tym meczu ulokował piłkę w siatce.
Po zmianie stron kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń na boisku. Niestety dwukrotnie świetnych okazji do podwyższenia prowadzenia nie wykorzystał Kacper Dąbrowski. Ostatnie 10 minut to nerwówka i napór gości, którzy w samej końcówce nie wykorzystali świetnej okazji na wyrównanie.
W 90. minucie Kacper Dąbrowski otrzymał drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę i kończyliśmy mecz w „10”. Po bardzo emocjonujących ostatnich sekundach mogliśmy cieszyć się ze zwycięstwa.

ŁKS/MŁKS: Długołecki – Janicki, Sulej, Mingielewicz, Adamczyk(81′ Bronakowski) – Łukasik, Kordal (57′ Prabucki), Kuczyński (64′ Sakowicz) – Cudakiewicz (46’Dąbrowski) , Koc(46’Głaszczka), Lemański (78’Zdunek).

Gole: Lemański 2′,42′ – Sionkowski 9′.
żółte kartki: Sulej, Łukasik, Dąbrowski – Trzeboński, Przywara.
czerwone kartki: Dąbrowski, Długołęcki (po meczu) – Trzeboński (po meczu).

Wyniki 3. kolejki:
ŁKS/MŁKS – GKS Bełchatów 2:1
Olimpia Zambrów – Ursus Warszawa 1:8
MKS Polonia Warszawa – Jeziorak Iława 7:1
Widzew Łódź – Naki Olsztyn 9:0

Tabela ligowa:

1. Polonia Warszawa 9 pkt, 16:2
2. Ursus Warszawa 6 pkt, 13:3
3. GKS Bełchatów 6 pkt, 3:2
4. ŁKS/MŁKS Łomża 6 pkt, 9:6
5. Jeziorak Iława 3 pkt, 3:14
6. Widzew Łódź 3 pkt, 10:6
7. Olimpia Zambrów 3 pkt, 7:12
8. Naki Olsztyn o pkt, 2:18

Zapowiedź 4. kolejki:

ŁKS/MŁKS Łomża – Olimpia Zambrów – 29.03. – godz. 17.00
Jeziorak Iława – Widzew Łódź
Ursus Warszawa – Polonia Warszawa
GKS Bełchatów – Naki Olsztyn