Newsy

Jutro derby w Szczuczynie

W spotkaniu 14. kolejki III ligi podopieczni Mateusza Miłoszewskiego w meczu wyjazdowym zmierzą się w derbach regionu z Wissą Szczuczyn. Po zremisowanym meczu sprzed tygodnia z sąsiadującym w tabeli Huraganem Morąg nasz zespół plasuje się na 5. miejscu w tabeli ze stratą siedmiu punktów do liderującej Olimpii Elbląg, która przed tygodniem rozgromiła na wyjeździe MKS Korsze…11:0(!!!). Z pewnością najbliższy rywal nie sprzeda ŁKS-owi tanio skóry. O tym, że zespół Wissy trzeba traktować jak najbardziej poważnie świadczy ich zwycięstwo w poprzedniej serii gier odniesione na boisku jednego z głównych faworytów do wygrania ligi – Sokoła Ostróda, po którym nasi najbliżsi rywale mają na koncie 21 punktów. Największe zagrożenie pod naszą bramką powinien stanowić Michał Poduch, który zasilił gospodarzy jutrzejszego meczu przychodząc przed sezonem z II – ligowej Olimpii Zambrów. Jest on też najlepszym strzelcem swojego zespołu z 5 bramkami na koncie. Jeśli chodzi o personalia ŁKS-u z pewnością w jutrzejszym spotkaniu nie zobaczymy Alberta Rydzewskiego, który będzie pauzował za nadmiar żółtych kartek. Jego miejsce w pierwszym składzie prawdopodobnie zajmie Tomasz Brzozowski. Pomimo, że czeka nas jutro bardzo trudny mecz to wszyscy liczymy na kolejne zwycięstwo ŁKS-u dzięki, któremu możemy odskoczyć od rywali będących bezpośrednio za nami, (Drwęca podejmuje jutro Jagiellonię II) a także zbliżyć się do podium (mecz Olimpii Elbląg z Sokołem Ostróda). Początek meczu o godzinie 15.