Newsy

Kamil Wenger dołącza do ŁKS-u Łomża

Kamil Wenger zostaje zawodnikiem Łomżyńskiego Klubu Sportowego. 32-letni środkowy obrońca w rundzie jesiennej reprezentował barwy drugoligowego Hutnika Kraków.

W walce o utrzymanie z pewnością nieocenione będzie boiskowe doświadczenie Wengera. Zawodnik w swojej karierze ponad 300 krotnie wybiegał na boiska na zapleczu Ekstraklasy i w drugiej lidze. Zdobytą wiedzą chce dzielić się z kolegami z drużyny. – Swoim doświadczeniem, zaangażowaniem i profesjonalizmem będę chciał pokazać chłopakom, że tylko tak możemy osiągnąć sukces jako drużyna – wskazuje.

Jak przyznaje, do dołączenia do biało-czerwonych przekonał go przedstawiony projekt. Nie bez znaczenia była również osoba samego trenera Marcina Płuski. Będąc zawodnikiem łomżyńskiego zespołu chce wspomóc drużynę w utrzymaniu w trzecioligowych rozgrywkach, a także stawia sobie odważne cele: najmniej straconych bramek w lidze w wiosennych starciach, a także miejsce na podium biorąc pod uwagę pozostałe ligowe mecze.

Kamil Wenger zaznacza, że ŁKS musi zaczął wygrywać od pierwszego sparingu. – Nie mamy czasu, bo mamy do odrobienia dużo punktów. Niezwykle istotny będzie początek piłkarskiej wiosny w wykonaniu biało-czerwonych – podkreśla doświadczony obrońca.

Na swojej piłkarskiej drodze Wenger spotkał dobrze znanego w Łomży, wychowanka ŁKS-u, Karola Drągowskiego. Zawodnicy wspólnie występowali w Suwałkach w sezonach 12/13, 13/14 i 14/15. – Z Karolem zrobiliśmy awans z Wigrami do pierwszej ligi. Graliśmy razem również w SMS-ie Łódź. Zawsze pamiętałem, że był kibicem Łomżyńskiego Klubu Sportowego, nawet w ciężkich czasach. Gdy przedstawiono mi projekt i funkcjonowanie drużyny, nie do końca wierzyłem, ale „Drążek” był jedną z tych osób, które potwierdziły, że nastały dobre czasy dla ŁKS-u – mówi zawodnik.

Witamy Kamila w biało-czerwonej rodzinie!