Newsy

„Kilometry dobra” podczas sobotniego meczu w Łomży

W sobotę wszystkich sympatyków piłki nożnej czekają kolejne sportowe emocje. 7 maja ŁKS 1926 Łomża powalczy o ligowe punkty z GKS-em Wikielec. Tym razem poza zmaganiami piłkarzy na murawie, każdy z kibiców może wesprzeć szczytny cel. Caritas Diecezji Łomżyńskiej prowadzi akcję „Kilometry Dobra”.

W 2008 roku Caritas Diecezji Łomżyńskiej rozpoczęła rewitalizację ośrodka kolonijnego w Ptakach k/Nowogrodu, który został zamknięty ze względów bezpieczeństwa budowlanego. Dziś noclegi mają miejsce w domkach letniskowych natomiast „duży dom”, gdzie była stołówka wymagał całkowitej przebudowy, aby dostosować go do dzisiejszych wymogów i standardów budowlanych, sanitarnych i nadal trwa.
Z ośrodka korzystają dzieci i młodzież podczas zielonych szkół i wakacji, dorośli podczas rekolekcji i konferencji, seniorzy i osoby niepełnosprawne podczas spotkań integracyjno – rehabilitacyjnych. Liczba grup, które korzystają z ośrodka corocznie wzrasta. W roku 2015 w okresie od czerwca do końca sierpnia w ośrodku gościło około 3000 osób.
Z myślą o podopiecznych, najważniejszą sprawą jest wykonanie kuchni i stołówki, która pozwoliłaby na wspólne jedzenie posiłków całej grupy. Dzisiaj posiłki odbywają się w kilku turach, w pomieszczeniu, gdzie odbywają się zajęcia warsztatowe uczestników i znajduje się kaplica. Nie jest możliwe dziś na terenie ośrodka wspólne spożywanie posiłków co jest jednym z ważnych aspektów rozwoju społeczności.
Dzięki wsparciu Darczyńców zostanie wykonana oddzielna kuchnia i stołówka, z której będą mogli w pełni korzystać: dzieci i młodzież, dorośli, seniorzy i osoby niepełnosprawne z zachowaniem użyteczności na miarę dzisiejszych czasów i bezpieczeństwa uczestników, celebrując każdy posiłek na miarę człowieczeństwa.

W związku z prowadzoną akcją „Kilometry dobra” przy wejściu na trybuny stadionu na wszystkich kibiców czekać będą sympatyczne wolontariuszki Caritas Diecezji Łomżyńskiej wraz z puszkami. Kwesta prowadzona będzie także w przerwie meczu na trybunach Stadionu Miejskiego – wszystkich sympatyków Naszego klubu prosimy o hojność.

Do akcji postanowili się też włączyć studenci Instytutu Medycznego PWSIiP oraz Samorządu Studentów. W przerwie meczu będzie można dokonać pomiaru tętniczego krwi, panowie nauczą się jak wykryć u swoich partnerek guza piersi będzie także można uzyskać poradę medyczną a najmłodsi kibice otrzymają w prezencie balony. Początek meczu w sobotę o godzinie 16.

Partnerzy akcji „Kilometry dobra”:

Urząd Miejski w Łomży
ŁKS 1926 Łomża
MOSiR
Instytut Medyczny PWSIiP
Samorząd Studencki PWSIiP