Newsy

Kolejne derby

Dwudziesta siódma kolejka ligowych rozgrywek to dla zawodników Łomżyńskiego Klubu Sportowego podróż do pobliskiego Zambrowa gdzie zmierzą się z tamtejszą Olimpią. Najbliższy wyjazd w całym sezonie to również kolejne, po meczu z rezerwami Jagiellonii, wojewódzkie derby.

Sobotnie spotkanie dla obu drużyn z pewnością będzie bardzo ważne. W ligowej tabeli zarówno ŁKS jak i Olimpia mają po 30 punktów, a ewentualne zwycięstwo pozwoli oddalić od siebie myśli o spadku. Biało-czerwoni do spotkania podejdą w bardzo dobrych nastrojach. Przekonujące zwycięstwo nad GKS-em Bełchatów daje podstawy, aby sądzić, że podopieczni Marcina Płuski jadą do Zambrowa po pełną pulę. Z kolei Olimpia po dwóch porażkach (z Unią Skierniewice i Pogonią Grodzisk Mazowiecki) na własnym terenie będzie szukać szansy na odwrócenie tego niekorzystnego trendu.

Szkoleniowiec łomżyńskiego zespołu będzie miał dodatkowe okazje do zadowolenia. W ostatnim pucharowym spotkaniu zadebiutował Dawid Owczarek, który wchodząc z ławki pokazał, że może być wartościowym wzmocnieniem Łomżyńskiego Klubu Sportowego. Ponadto, mecz w pierwszym składzie rozpoczął Rafał Maćkowski. W Zambrowie zabraknie jednak Huberta Antkowiaka, który będzie pauzował za kartki.

Zorganizowany wyjazd na mecz w niedalekim Zambrowie organizują kibice łomżyńskiego zespołu. Więcej informacji znajdziecie na ich fanpage’u.

Początek spotkania o godz. 14.00.