Newsy

Kolejne punkty ŁKS-u

21 zwycięstwo w obecnym sezonie odnieśli łomżyńscy piłkarze. W meczu bez większej historii i dramaturgii pokonali drużynę KS Grabówka.

Brak emocji w tym meczu spowodowany był przede wszystkim szybko zdobytymi golami przez ŁKS. Już w 1. minucie meczu w pierwszej akcji po rozpoczęciu gry wynik meczu otworzył Xahne Reid, który uderzeniem głową pokonał bramkarza gości. Drugi gol w tym spotkaniu padł w 12. minucie po płaskim uderzeniu Patryka Szymańskiego. Pomimo olbrzymiej przewagi łomżyńskiej drużyny publiczność zgromadzona na Stadionie Miejskim nie oglądała już w sobotę więcej bramek.

Gdyby tylko zawodnicy Łomżyńskiego Klubu Sportowego wykorzystali chociaż połowę stwarzanych sytuacji wynik byłby zdecydowanie bardziej okazały. Niestety szybko strzelone gole najwyraźniej rozluźniły za bardzo zawodników trenera Staniórskiego, który pudłowali w dobrych okazjach. W sobotnie popołudnie piłka trzykrotnie zatrzymywała się na poprzeczce bramki drużyny z Grabówki. W innych przypadkach nasi zawodnicy trafiali albo w bramkarza zespołu gości albo ich uderzenia mijały światło bramki.

Przeciwnicy w zasadzie nie zmuszali do interwencji Ivana Timaskova strzegącego łomżyńskiej bramki, który przez większość spotkania był praktycznie bezrobotny. Pozostaje mieć nadzieję, że w kolejnych meczach, które są przed ŁKS-em, zawodnicy z Łomży zachowają więcej chłodnej głowy pod bramką przeciwnika. Kolejnym rywalem w sobotę, 21 maja będzie zespół Czarnych Czarna Białostocka. Mecz zostanie rozegrany na boisku rywala.

ŁKS Łomża – KS Grabówka 2:0 (2:0).

gole: Xahne Reid 1’, Szymański 12’.
żółte kartki: Żebrowski, Sokołowski.
czerwona kartka: Melao (za dwie żółte).

ŁKS: Timashkov – Antonowicz (80’Cychol), Dobrowolski, Melao, Kamienowski – Grycel, Csiszer (63’Cudakiewicz),Żebrowski(46’Sokołowski) – Xahne Reid (74’Brzozowski), Maćkowski (87’Kadłubowski), Szymański.