Newsy

Kolejne zwycięstwo ŁKS-u

Kolejne bardzo cenne punkty mogą dopisać do swojego konta piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego. Po bardzo dobrym spotkaniu pokonali faworyzowany Finishparkiet Nowe Miasto Lubawskie 2:1 (1:0). Bohaterem spotkania był zdobywca dwóch bramek dla naszego zespołu Przemysław Olesiński. Równie udane zawody zapisali na swoim koncie: Damian Gałązka, Marcin Truszkowski i Łukasz Zaniewski.

Pierwsza połowa to optyczna przewaga gości, która nie przełożyła się jednak na zagrożenie pod bramką Piotra Lipki. Większe zagrożenie stwarzał ŁKS po bardzo groźnych kontrach. Jeden z nich zakończył się bramką dla naszego zespołu a zdobywcą gola był wspomniany wyżej Olesiński w 45 minucie meczu. Druga część spotkania to równie udana postawa naszego zespołu, jednak do głosu zaczęli dochodzić też goście. Po jednym ze strzałów piłka zatrzymała się na spojeniu słupka i poprzeczki. Kolejny cios zadał jednak ŁKS. Po dograniu piłki przez Zaniewskiego swojego drugiego gola zdobył w 74 minucie Olesiński. Radość z dwubramkowego prowadzenia trwała zaledwie minutę. Tyle czasu potrzebowali goście na zdobycie gola kontaktowego, którego strzałem z około 30 metrów ( przy wielkim udziale Piotra Lipki) zdobył Michał Miller. Chwilę później kolejne trafienie zaliczyli goście jednak napastnik Drwęcy znajdował się na pozycji spalonej i gol nie został uznany. Po kilku nerwowych minutach zawodnikom Mateusza Miłoszewskiego udało się uspokoić sytuację na boisku i dowieźć kolejne zwycięstwo do końcowego gwizdka sędziego.
Następna seria spotkań zaplanowana została na piątek i sobotę. ŁKS 1926 Łomża będzie jednak odpoczywał w związku z wycofaniem się z ligi Olimpii Olsztynek. Co ciekawe możemy poprawić swoją dotychczasową pozycję w tabeli nie wychodząc na boisko. Za mecz w Olsztynku otrzymamy walkowerem 3 punkty natomiast w bezpośrednich starciach zmierzą się: Drwęca nowe Miasto Lubawskie z Huraganem Morąg i MKS Ełk z Sokołem Ostróda. Po raz kolejny nasi piłkarze zameldują się na murawie 3 kwietnia w kolejnym hitowym pojedynku z MKS-em Ełk. Mecz rozegrany zostanie o godzinie 15 na Stadionie Miejskim w Łomży.

ŁKS 1926 Łomża – Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 2:1 (1:0).

Bramki: Olesiński 45′,74′ – Miller 75′.

ŁKS 1926: Lipka – Gałązka, Melao, Kamienowski, Przysowa – Styś (66′ Brzozowski), Rydzewski, Truszkowski (90′ Lemański), Sadowski (82′ Kubala) – Olesiński, Zaniewski (90′ Wasiulewski).

Drwęca: Paprocki – Kostkowski, Stankiewicz, Domżalski, Kowalski (73′ Bartusiak), Baranowski (73′ Olszewski), Głowiński, Marcfeld (82′ Małachowski), Kuciński, Czapa (61′ Oleszko), Miller.

żółte kartki: Sadowski – Głowiński, Baranowski.