Newsy

Kolejny domowy pojedynek przed ŁKS-em

Po mękach w okręgowym pucharze ŁKS 1926 wraca do gry w lidze.

Rywalem będzie Dąb Dąbrowa Białostocka. Po spadku z III ligi w 2015 roku Dąb ciągle obniżał swoje loty, a kulminacją narastających kłopotów były przygotowania do obecnego sezonu, gdy okazało się, że dąbrowianie są bez drużyny i niemal bez pieniędzy. Mówiło się, że zagrożony jest nawet start w rozgrywkach. Udało się przełożyć mecze w dwóch pierwszych kolejkach, z pomocą pośpieszyli piłkarze rozwiązanych rezerw Wigier i Sparty Augustów i sklecono naprędce zespół. A było co robić, z poprzedniej drużyny zostało 4 piłkarzy. Budowany na nowo zespół zdaje się być na podobnym poziomie co nowo budowany zespół ŁKS-u, nawet wyniki ma podobne (ŁKS 1 wygrana więcej), należy też oczekiwać, że z każdym spotkaniem ten zlepek zawodników pod wodzą Kamila Lauryna będzie grał coraz lepiej. Wyróżniającymi się piłkarzami zdają się być dwaj suwalczanie: 19-letni Jakub Staszkiewicz i o 2 lata starszy Radosław Ołów, strzelec 2 goli w dotychczasowych 6 meczach. Poważnym kłopotem dla zespołu z tak wąską kadrą może być absencja Macieja Szydłowskiego, który musi pauzować za czerwoną kartkę z meczu z Promieniem.
ŁKS wygrał w środę w Śniadowie po dogrywce 3:2, co w dużej mierze było skutkiem aż 2 czerwonych kartek, które ujrzeli zawodnicy gospodarzy. Biało-czerwonym udało się ominąć tę przeszkodę i w następnej rundzie zmierzą się… na rywala w 1/8 finału musimy jeszcze trochę poczekać, losowanie w siedzibie Podlaskiego Związku Piłki Nożnej dopiero się odbędzie. Na szczęście w meczu pucharowym chyba nikt nie odniósł urazu wykluczającego go z najbliższego spotkania i Robert Speichler będzie miał do dyspozycji prawie wszystkich swoich podopiecznych, Prawie, bo jak już pisałem po meczu z Hetmanem, czwartą żółtą kartkę w tym spotkaniu ujrzał Wiktor Walczak i w konsekwencji nie pomoże kolegom w niedzielę. Atut własnego boiska powinien być decydujący, bo gdzie wygrywać, jak nie u siebie?
Wszystkich kibiców i sympatyków ŁKS-u zapraszamy na ten mecz w niedzielę 22 września o godzinie 16.00.

Tekst: S/m