Newsy

Kolejny raz do Wysokiego Mazowieckiego po zwycięstwo

Po raz drugi, w przeciągu kilku tygodniu, zawodnikom Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 przyjdzie zmierzyć się z drużyną Ruchu Wysokie Mazowieckie. W niedawno rozegranym spotkaniu, w ramach półfinału Okręgowego Pucharu Polski, podopieczni Mateusza Miłoszewskiego pokonali zespół Ruchu 3:0 tym samym awansując do finału rozgrywek.

Tym razem stawką meczu będą punkty w trzecioligowej tabeli. W poprzedniej kolejce ŁKS 1926 Łomża, m. in. po dwóch bramkach młodego Tarnowskiego, odprawił Huragan Morąg, zaś Ruch Wysokie Mazowieckie zremisował na wyjeździe z drużyną rezerw warszawskiej Legii. Nasz rywal ma już tylko matematyczne szanse na utrzymanie na obecnym poziomie rozgrywek. Na cztery kolejki przed końcem do 15. ,bezpiecznej pozycji, brakuje im 11 ligowych punktów, a pamiętajmy również, iż liczba spadkowiczów może ulec zwiększeniu jeśli z II ligi spadną zespoły z regionów objętych rozgrywkami III ligi gr. I.

Niewątpliwie cieszy postawa Michała Tarnowskiego, który w spotkaniu z Huraganem zdobył swoje debiutanckie oraz drugie trafienie dla zespołu biało-czerwonych. Podopieczni Miłoszewskiego zajmują obecnie 12. miejsce w tabeli, a pokonanie rywala z Wysokiego Mazowieckiego pozwoliłoby znacząco oddalić się od strefy zespołów zagrożonych spadkiem.

Początek spotkania w niedzielę 28 maja o godz. 17.00 w Wysokiem Mazowieckiem. Wstęp wolny.

Warto również wspomnieć, iż kibice organizują wyjazd na te spotkanie. Więcej informacji na ich stronie internetowej.