Newsy

Komplet punktów z Legią

Zwycięstwem zakończyło się sobotnie starcie pomiędzy ŁKS 1926 Łomża, a drugą drużyną  warszawskiej Legii. Pomimo lepszej postawy podopiecznych Mateusza Miłoszewskiego, do końca musieliśmy drżeć o zapewnienie trzech punktów w starciu z wyżej notowanym przeciwnikiem.

Od początku meczu grę kontrolowali gospodarze stwarzając niebezpieczne akcje pod bramką przeciwnika. Na efekty dobrej gry nie trzeba było czekać zbyt długo. Już w 8. minucie prowadzenie łomżyńskiej drużynie dał Damian Gałązka.

W drugiej połowie nie zobaczyliśmy już Konrada Kamienowskiego. Trener obawiając się o drobny uraz zawodnika dał szansę Tarnowskiemu. Już w 47. minucie spotkania po zamieszaniu w trakcie wykonywania rzutu rożnego piłkę do bramki skierował będący ostatnio w dobrej formie Daniel Kacprzyk.

Kiedy wydawało się, że ŁKS 1926 spokojnie dowiezie do końca spotkania korzystny wynik, w 84. minucie na 17. metrze faulowany został zawodnik gości. Takiej sytuacji nie mogli zmarnować zawodnicy gości i bezpośrednio z rzutu wolnego zdobyli bramkę kontaktową. Po nawiązaniu kontaktu z przeciwnikiem, Legia Warszawa za wszelką cenę chciała pójść za ciosem, jednak umiejętna obrona i brak czasu sprawiły, iż mecz zakończył się wynikiem 2:1 na korzyść Łomżyńskiego Klubu Sportowego.