Newsy

Kontuzja wyklucza kolejnego zawodnika z kadry

Zarząd Łomżyńskiego Klubu Sportowego informuje, że w wyniku kontuzji jakiej Jakub Kamiński doznał w meczu 26.08.2015r pomiędzy ŁKS 1926 Łomża – Olimpia Olsztynek, nie zobaczymy Jakuba w barwach ŁKS-u 1926 Łomża w najbliższym czasie.

Jakub Kamiński przyszedł do Łomży z Lechii Gdańsk, natomiast przed przejściem do ŁKS-u ostatnie pół roku spędził na „wypożyczeniu” w Wigrach Suwałki w których wystąpił raptem w dwóch spotkaniach przebywając na boisku 7 minut, złożyło się na to wiele czynników w tym kontuzje z jakimi zmagał się Kamiński podczas pobytu w Suwałkach. Nie za wiele mógł również pokazać w Lechii II Gdańsk gdyż tam wystąpił w 15 spotkaniach i jako zawodnik rezerwowy zaliczył tylko 453 minuty występów. Niestety podobnie sytuacja wygląda w barwach ŁKS-u gdzie Kamiński w rundzie wiosennej 2014/2015 rozegrał zaledwie 7 meczy w łącznym czasie 207 minut. Wystąpił w Pucharze Polski w sezonie 2015/2016 w którym rozegrał 140 minut, oraz zaliczył 5 występów w rozgrywkach III-cio ligowych w łącznym czasie 86 minut.

Podczas meczu ligowego w miesiącu sierpniu b.r., zawodnikowi odnowiła się kontuzja jakiej nabawił się w meczu sparingowym w lipcu 2014r pomiędzy ŁKS 1926 Łomża – Dąb Dąbrowa Białostocka.
Wówczas Kamiński był jednym z wielu testowanych zawodników w okresie przygotowawczym do nowego sezonu rozgrywkowego. Niestety kontuzja jakiej nabawił się zawodnik w w/w meczu sparingowym wykluczyła go z dalszej rywalizacji o miejsce w składzie ŁKS-u. Mimo, iż zawodnik nie był zawodnikiem ŁKS 1926 Łomża, Zarząd Klubu postanowił pomóc Jakubowi w tej sytuacji.
Zarząd Klubu wierzył w zawodnika, chciał dać mu szansę pokazania się na boisku i postanowił pomóc Kamińskiemu w szybkim dojściu do formy. Zarząd klubu postarał się aby Kamiński nie czekał na zabieg 2 lata i pomógł w umówieniu operacji, która odbyła się w ciągu 2 miesięcy od zdarzenia. Kamiński w 2014r przeszedł dwa zabiegi i rozpoczął rehabilitację pod okiem klubowego fizjoterapeuty na koszt klubu, który postawił zawodnika na nogi i w maju 2015r po powrocie do składu meczowego Kamiński rozegrał pierwszy mecz w barwach ŁKS 1926 Łomża w sezonie 2014/2015.

Po doznanej kontuzji w sierpniu tego roku Zarząd Klubu umówił zawodnika na konsultacje u lekarza sportowego doktora Stanisława Machowskiego byłego lekarza sportowego Legii Warszawa, który niestety nie miał optymistycznych wiadomości zarówno dla zawodnika jak i Klubu. Kamiński musi przejść ponownie zabieg który wykluczy go z gry na kolejny rok.

Życzymy Jakubowi szybkiego powrotu do zdrowia.