Newsy

Król strzelców w Łomży. Hubert Antkowiak piłkarzem ŁKS-u

Hubert Antkowiak dołącza do Łomżyńskiego Klubu Sportowego. 27-letni napastnik w rundzie jesiennej reprezentował barwy trzecioligowego Podhala Nowy Targ.

Piłkarz, który w ubiegłym sezonie zdobywając dziewiętnaście trafień został królem strzelców trzeciej ligi grupy czwartej, w swojej karierze występował również m.in. w Olimpii Grudziądz, Polonii Środa Wielkopolska i Elanie Toruń. Antkowiak zdobywał także doświadczenie na zapleczu Ekstraklasy oraz na trzecim poziomie rozgrywkowym występując w Resovii Rzeszów, MKS Kluczbork, Warcie Poznań oraz Jarocie Jarocin.

Hubert Antkowiak wskazuje, że największy wpływ na jego decyzję dotyczącą dołączenia do biało-czerwonych miał trener Marcin Płuska. – Szkoleniowiec wraz z zarządem ŁKS-u przedstawili mi długofalowy plan działania klubu. Zaimponowała mi postawa władz biało-czerwonych – ocenia napastnik. Priorytetem dla zawodnika jest jak najszybsze wydostanie się ze strefy spadkowej trzecioligowych rozgrywek. – Jako zawodnik ŁKS-u mogę obiecać, że będę grał tak jak zawsze, a w każdym meczu zostawiać serce na boisku. Nikt nie lubi przegrywać, a ja w szczególności – deklaruje piłkarz, równocześnie dodając, że nauczył się, że w życiu nic nie przychodzi samo. Hubert wskazuje również, że jest typem człowieka, który ma ogromne ambicje i pełną świadomość z czym wiąże się jego pozycja na boisku.

Napastnik ŁKS-u przyznaje także, że recepta na zwiększenie zdobyczy bramkowej jest już rozpisana. – Trener ma już plan na nas. Wie jak poukładać drużynę, abyśmy byli skuteczni i silni – mówi.

W Podhalu Nowy Targ Antkowiak był kapitanem zespołu. Przyznaje, że to niezwykle odpowiedzialna rola, bo niejednokrotnie mierzył się z różnymi wyzwaniami, również pozaboiskowymi. – W Łomży będę częścią drużyny. Jeśli młodsi zawodnicy będą potrzebowali rady, wsparcia, z chęcią pomogę. Liczę, że uda się nam stworzyć fajną, piłkarską atmosferę, która z pewnością będzie neoceniona w odnoszeniu zwycięstw – wskazuje Hubert.

27-letni napastnik znany jest z tego, że potrafi dobrze odnaleźć się w polu karnym przeciwnika, a także grać tyłem do bramki równocześnie korzystać ze swoich warunków fizycznych. Liczymy, że w biało-czerwonych barwach również zaprezentuje swojej atuty w starciach z ligowymi rywalami.

Korzystając z okazji kieruje również słowa do sympatyków łomżyńskiego zespołu. – Zrobimy wszystko, by kibice jeszcze chętniej przychodzili na mecze ŁKS-u. Drodzy kibice, liczymy na Wasze wsparcie! – apeluje zawodnik.