Newsy

Krystian Kalinowski wzmacnia biało-czerwonych

24-letni Krystian Kalinowski wzmacnia Łomżyński Klub Sportowy. Bramkarz w poprzednim sezonie w ramach wypożyczenia ze Znicza Pruszków, bronił dostępu do bramki trzecioligowej Błonianki Błonie. Kalinowski w przeszłości reprezentował już barwy biało-czerwonych. W sezonie 2018/2019 zawodnik wystąpił w 10 spotkania na poziomie trzeciej ligi.

Wychowanek Mazura Radzymin, w swojej karierze występował również w Zagłębiu Lubin, Stali Stalowa Wola i Ursusie Warszawa. Do ponownego dołączenia do ŁKS-u Łomża przekonał go projekt przedstawiony przez trenera Huberta Błaszczaka. – Poza tym kiedyś czułem się w Łomży bardzo dobrze. Mam do tego miejsca duży sentyment – dodaje zawodnik.

W sezonie 2018/2019 jesień 24-letni bramkarz spędził w biało-czerwonych, żeby na wiosnę reprezentować już barwy Stali Stalowa Wola. – Poprzedni pobyt w Łomży wiele mnie nauczył. Było to mój pierwszy seniorski klub. Złapałem wtedy dużo doświadczenia na trzecioligowych boiskach – dodaje piłkarz. Krystian równocześnie przyznaje, że obserwował poczynania swojego byłego klubu. – Oczywiściście, że śledziłem rywalizację ŁKS-u Łomża. Może nie były to wyniki każdego spotkania, ale na bieżąco sprawdzałem tabelę. Jak widać, chłopakom poszło bardzo dobrze – przyznaje młody bramkarz.

W zbliżającym się sezonie Krystian Kalinowski stawia sobie konkretne cele. Indywidualnie chce regularnie występować w łomżyńskiej bramce. Z kolei drużynowo liczy na osiągnięcie przez ŁKS Łomża jak najlepszego wyniku. Pomóc ma w tym chociażby doświadczenie zdobyte przez zawodnika na centralnym poziomie rozgrywkowym. – Będę chciał wykorzystać to podczas gry w Łomżyńskim Klubie Sportowym – wskazuje bramkarz.

– Chciałbym przywitać wszystkich kibiców i zachęcić Was do licznego kibicowania w trakcie meczów biało-czerwonych – mówi Krystian.