Newsy

Laury dla środowiska sportowego

Prezydent Łomży nagrodził przedstawicieli środowiska sportowego laurami za wyniki osiągnięte w 2016 roku. Nagrody zostały przyznane w siedmiu kategoriach. Po raz pierwszy w trakcie gali, a po raz drugi w historii Łomży, wręczono także stypendia za wysokie wyniki uzyskane w ubiegłym roku. Uroczystość w restauracji Amadeus poprowadził Andrzej Supron, polski zapaśnik, Mistrz Świata (1979 r.) i Europy (1975 i 1982 r.) oraz Wicemistrz Olimpijski (Moskwa 1980 r.). Wśród nagrodzonych znaleźli się osoby i firmy związane z Łomżyńskim Klubem Sportowym

Laur za „CAŁOKSZTAŁT DZIAŁALNOŚCI W ŁOMŻYŃSKIM SPORCIE”:

• Hieronim Łada – przygodę z piłką nożną rozpoczął w drużynie trampkarzy ŁKS Łomża. Grał w wielu klubach odnosząc większe i mniejsze sukcesy. Piłkarską karierę zawodniczą zakończył w Jagiellonii Białystok i tam rozpoczął pracę szkoleniowca. W 1983 roku I trener ŁKS Łomża. Pięciokrotnie z tym klubem zdobywał Puchar Polski na szczeblu okręgowym. Trener młodzieży Klubu Sportowego „Perspektywa”. Jego piłkarska pasja trwa prawie 60 lat.

Laureat w kategorii „TALENT”:

• Michał Tarnowski – junior, piłka nożna, najskuteczniejszy napastnik Młodzieżowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego, podstawowy zawodnik trzecioligowej drużyny seniorów ŁKS 1926 Łomża.

Laureaci kategorii „SPONSOR”:

• PEPEES S.A.
• AGRO-ROLNIK Jarosław Kulesza
• Jan Kurpiewski – sponsor ŁKS oraz MŁKS
• Marek Mackiewicz
• AGROCENTRUM
• SONAROL Sp. J. Najda

Gratujemy!