Newsy

Lecimy do Łowicza zmierzyć się z Pelikanem

W sobotnie popołudnie Łomżyński Klub Sportowy zmierzy się w Łowiczu z tamtejszym Pelikanem. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00.

Po 28. kolejkach powoli krystalizuje się sytuacja jeśli chodzi o zespoły walczące o awans, o utrzymanie, a także drużyny, które po prostu walczą o jak najlepsze miejsce. Sobotni rywal biało-czerwonych zgromadził 46 punktów, co przekłada się na piątą lokatę i równoczesną stratę 14 punktów do lidera. Z kolei ŁKS Łomża awansował na dziewiąte miejsce ze stratą trzech punktów do ósmej Broni Radom. Niemniej jednak, nie jest to w pełni bezpieczna pozycja w kontekście walki o utrzymanie w trzecioligowych rozgrywkach. Na ten moment łomżyński zespół od strefy spadkowej dziel jedynie pięć punktów. Jest więc o co grać.

Podopieczni Marcin Płuski jak burza idą przez wiosenne starcia trzecioligowych rozgrywek. W dotychczas rozegranych dziesięciu spotkaniach zdobyli 24 punkty (siedem zwycięstw i trzy remisy), co przekłada się na prowadzenie w nieoficjalnej wiosennej tabeli. Pelikan Łowicz po wznowieniu zmagań chciałby zapewnie punktować częściej. 13 punktów (3W, 4R, 4P), to z pewnością trochę poniżej ambicji zespołu, który znajdował się wśród zespołów aspirujących o trzecioligowy awans.

Defensywa łomżyńskiego zespołu będzie musiała z pewnością szczególną uwagę poświęcić Szymonowi Sołtysińskiemu. Zawodnik zdobywając 19 goli przewodzi tabeli strzelców trzecioligowych rozgrywek. Trener Marcin Płuska ma w swojej talii obrońców, którzy dają rękojmię należytego strzeżenia dostępu do biało-czerwonej bramki. W ostatnich dziesięciu spotkaniach stracili jedynie pięć bramek, co jest najmniejszą liczbą w całej lidze. Szykuje nam się niezwykle ciekawe spotkanie.

Aktorzy sobotniego starcia do meczu będą przystępować w zgoła odmiennych nastrojach. ŁKS Łomża pokonując rezerwy warszawskiej Legii 3:1 potwierdził bardzo dobrą formę. Z kolei Pelikan Łowicz uległ Pogoni Grodzisk Mazowiecki 1:3, co przedłużyło niekorzystną serię drużyny (wcześniej porażka z Unią Skierniewice 1:2, remis 1:1 z Pilicą Białobrzegi, porażka 2:3 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki i remis 0:0 z Mławianką Mława).

Początek spotkania o 17.00!