Newsy

Liga wkracza w decydującą fazę – ŁKS gra z Wikielcem

Już jutro (sobota) o godzinie 16 czeka nas niezwykle ważne spotkanie o ligowe punkty, ŁKS 1926 Łomża podejmować będzie GKS Wikielec.

Zwycięstwo w tym spotkaniu może okazać się kluczowe w perspektywie gry w przyszłorocznej zreorganizowanej III lidze. Rozgrywki powoli wkraczają w decydującą fazę i dzięki przewadze jaką posiadamy nad „ścigającymi” nas zespołami jesteśmy bardzo blisko osiągnięcia celu jaki był postawiony drużynie przed rozpoczęciem sezonu.

Co prawda zespół z Wikielca nie ma już szans na utrzymanie jednak z pewnością czeka nas jutro niezwykle ciężki pojedynek. Goście prowadzeni przez uznanego fachowca jakim jest Wojciech Tarnowski nie przegrali żadnego z 7 ostatnich spotkań. W ostatniej kolejce rzutem na taśmę wywalczając remis z Sokołem Ostróda dzięki bramce zdobytej w ostatniej minucie meczu.

Najbardziej znaną postacią w drużynie z okolic Iławy jest 42-letni Remigiusz Sobociński mający za sobą wiele lat występów w Ekstraklasie, w takich klubach jak: Amica Wronki, Jagiellonia Białystok czy Śląsk Wrocław. W obecnych rozgrywkach zdobył on 10 bramek co jak na 12. pozycje GKS-u Wikielec jest co najmniej dobrym wynikiem.

W barwach ŁKS-u nie zobaczymy jutro na pewno Marcina Truszkowskiego i Macieja Malinowskiego, którzy w dalszym ciągu leczą urazy. Pozostali zawodnicy będą do dyspozycji trenera Mateusza Miłoszewskiego.

Poniżej plan gier najciekawszych spotkań najbliższej kolejki z punktu widzenia naszego zespołu:

ŁKS 1926 Łomża – GKS Wikielec (sobota) – godzina 16.00
Concordia Elbląg – Drwęca Nowe Miasto Lubawskie – godzina 17.00
Sokół Ostróda – Huragan Morąg – godzina 20.00
Start Działdowo – Jagiellonia II – godzina 17.00
MKS Korsze – Wissa Szczuczyn – godzina 13.00
Rominta Gołdap – Znicz Biała Piska – godzina 17.00