Newsy

ŁKS 1926 Łomża bez prezesa

Podczas dzisiejszego Walnego Zebrania Wyborczego członków Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 prezes Zarządu oraz właściciel sponsora głównego podał się do dymisji i zrezygnował ze sprawowanej funkcji.

Razem z nim z funkcji członka zarządu zrezygnował Kazimierz Zaborszczyk. Pozostały skład władz klubu pozostał na swoich stanowiskach ze względu na zaplanowane w najbliższym czasie rozmowy o przyszłości Klubu i konieczność uczestniczenia w nich pełnoprawnych członków zarządu. Jednocześnie prowadzący obrady wiceprezes Jerzy Kierażyński zaproponował w związku z tym przerwę w obradach, która została zaakceptowana jednogłośnie przez delegatów. Walne zostanie wznowione w następną środę, tj. 15 czerwca o godzinie 17.30 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łomży.

Podczas spotkania, na którym zjawiło się około 40-osobowa grupa sympatyków klubu oraz przedstawicieli drużyny poruszono kwestie kończącego się sezonu oraz wyników osiąganych przez ŁKS. W swoim wystąpieniu prezes Kulesza podkreślił, że miniony rok to niewątpliwy sukces pod względem sportowym, a najlepszym tego dowodem jest zapewnienie sobie awansu do „nowej” III ligi i obrona Okręgowego Pucharu Polski, która promuje nas do reprezentowania Łomży na szczeblu ogólnopolskim. Jak mówił Jarosław Kulesza ogromny wkład w sukcesy zespołu włożył trener Mateusz Miłoszewski, którego określił „najlepszym szkoleniowcem ŁKS-u w czasie jego prezesury.”

Odrębną rzeczą są jednak finanse. Obecnie Klub, po wielu perturbacjach związanych z zadłużeniem poprzedniego stowarzyszenia wyszedł na prostą. Dzięki temu w najbliższych dniach powinna do ŁKS-u wpłynąć licencja na występy w nowych rozgrywka ligowych, jedyne zastrzeżenia, wobec spełnienia warunku braku zadłużenia dotyczą infrastruktury Stadionu Miejskiego. Finanse i budżet Klubu nie pozwalają jednak z optymizmem patrzeć w przyszłość. III liga od przyszłego sezonu to nie tylko większe koszty wyjazdów, ale też zwiększone nakłady na organizację meczów w Łomży oraz konieczność wzmocnienia i poszerzenia kadry. Niewątpliwie Łomżyński Klub Sportowy „wisi” dziś na krawędzi. Drugi upadek może oznaczać koniec piłki seniorskiej na wiele lat. A wszystko to w 90 rocznicę Jego istnienia…

Swoją wizytę w Ratuszu, w piątek zapowiedział nowo wybrany prezes Podlaskiego Związku Piłki Nożnej Sławomir Kopczewski.