Newsy

ŁKS 1926 Łomża przed derbami

O godz.17 Biało-czerwoni z Łomży w Wysokiem Mazowieckiem zmierzą się z miejscowym Ruchem.

Zespół z Łomży po raz pierwszy od dłuższego czasu miał szansę spokojnej pracy. Bowiem w ostatnich tygodniach „ełkaesiacy” grali praktycznie co trzy dni. A dla nowego trenera ŁKS 1926 Łomża była to okazja do jeszcze lepszego poznania zawodników.

– Te ostatnie dni wykorzystałem przede wszystkim na przyjrzenie się zawodnikom – tłumaczy Robert Speichler, trener ŁKS 1926 Łomża. – Szkoda, że nie ma przerwy reprezentacyjnej, bo wtedy moglibyśmy popracować nad zmianą systemu gry. A tak pozostaje nam doskonalenie tego co jest i wprowadzanie drobnych korekt. Bo na pewno na mecz z Ruchem wprowadzimy pewne zmiany w naszym sposobie gry, wynikające ze sposobu gry gospodarzy – dodaje szkoleniowiec.

Jak podkreśla opiekun „ełkaesiaków” dzisiejsze spotkanie może początkowo przypominać „piłkarskie szachy”.

– Myślę, że do momentu zdobycia przez którąś z drużyn pierwszej bramki ten mecz będzie rozgrywany raczej taktycznie – tłumaczy Speichler. – A zdobyta bramka sprawi, że spotkanie to się otworzy.

W niedzielnym spotkaniu trener ŁKS-u będzie miał do dyspozycji praktycznie wszystkich swoich zawodników. W tygodniu z drobnym urazem kolana zmagał się Rafał Maćkowski, ale od środy trenuje już normalnie. Do gry gotowy powinien także być Konrad Kamienowski oraz Kuba Wardzyński, który ostatnio nie trenował z powodu przeziębienia. Pod znakiem zapytania stoi natomiast występ Rafała Zalewskiego, a na pewno nie wystąpi Daniel Kacprzyk, który pucharowe spotkanie z Promieniem Mońki zakończył z pękniętymi dwoma żebrami.

– Cieszę się, że najbardziej doświadczeni gracze są zdrowi i gotowi do gry – podkreśla trener „ełkaesiaków”. – Bo to oni muszą pociągnąć ten wózek, a młodzież ma duży potencjał.

źródło: https://naszsport.info/wiadomosci/pokaz/731,lomza-lks-1926-lomza-przed-derbami