Newsy

ŁKS 1926 udanie żegna się z Łomżą przed zimową przerwą

W ostatnim tegorocznym meczu o punkty w Łomży ŁKS 1926 pewnie pokonał KS Wasilków 4:1 (1:1). Spotkanie świetnie zaczęło się dla zawodników Mateusza Miłoszewskiego. Już w 2. minucie po dobrym podaniu precyzyjnie obok bramkarza gości z około 15 metrów uderzył Rafał Maćkowski. Pomimo przewagi naszego zespołu dość niespodziewanie to goście doprowadzili do wyrównania już w 9 minucie meczu. Po zamieszaniu w naszym polu karnym najlepiej odnalazł się zawodnik gości i pokonał Oliwera Wienczatka. Po tym golu obraz gry niewiele uległ zmianie ŁKS atakował jednak zbyt chaotycznie przez co nie stworzył sobie dogodnych okazji do podwyższenia wyniku i pierwsza część meczu zakończyła się wynikiem 1:1.
Druga część spotkania to także dominacja ŁKS-u, która została udokumentowana w 55 minucie. Po kolejnym ataku naszej drużyny nieprzepisowo w polu karnym był powstrzymywany Michał Sadowski, a skutecznym egzekutorem okazał się Rafał Maćkowski. Gdy chwilę później drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartką ukarano zdobywcę bramki dla gości Rafała Szczepanika było jasne, że kolejne bramki dla ŁKS-u są tylko kwestią czasu. Na kolejne trafienie przyszło czekać kibicom do 83 minuty, a jego autorem był Michał Sadowski. Natomiast w 87 minucie spotkania swojego 3. gola w spotkaniu a 14 w sezonie zdobył Rafał Maćkowski ustalając wynik meczu na 4:1.
Po 18 serii gier ŁKS 1926 Łomża zajmuje 6. pozycję tabeli ze stratą zaledwie trzech punktów do trzeciej Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie, dwóch do Sokoła Ostróda i jednego do Huraganu Morąg. Za tydzień czeka nas ostatni w tym roku ligowy pojedynek, mecz wyjazdowy z MKS-em Korsze, które w sobotę sensacyjnie zremisowało z Sokołem Ostróda 1:1. Warto podkreślić też, że Rafał Maćkowski z 14 bramkami na koncie jest liderem klasyfikacji najlepszych strzelców III ligi podlasko – warmińsko – mazurskiej.

ŁKS 1926 Łomża – KS Wasilków 4:1 (1:1).
Bramki: Maćkowski 2′, 55′(k), 87′, Sadowski 83′ – Szczepanik 9′.
ŁKS 1926: Wienczatek – Malinowski, Melao, Kamienowski, Przysowa – Gałązka, Świderski, Kacprzyk (78′ Brzozowski), Olesiński (86’Brutkowski) – Maćkowski (89′ Boroń), Sadowski.

Foto i video: http://mylomza.pl/home/sport/item/10428-okaza%C5%82e-zwyci%C4%99stwo-na-po%C5%BCegnanie-z-%C5%82om%C5%BCy%C5%84skim-stadionem-video-i-foto.html