Newsy

ŁKS górą w meczu przyjaźni

W meczu 6. kolejki KEEZA IV Ligi ŁKS Łomża pokonał w wyjazdowym meczu Spartę Szepietowo 6:1 (1:0).

W pierwszej połowie spotkania obejrzeliśmy tylko jedno trafienie. Na prowadzenie nasz zespół wyprowadził Krystian Pawczyński. Pomimo znacznej przewagi Naszego zespołu w pierwszej części spotkania nie padło już więcej bramek.

Druga część meczu rozpoczęła się znakomicie dla podopiecznych trenera Staniórskiego. W 48 minucie po uderzeniu głową na 2:0 podwyższył Daniel Kacprzyk. Trzy minuty później cieszyliśmy się z gola numer 3. Około 20 metrów na wprost bramki Sparty faulowany był jeden z naszych zawodników. Do rzutu wolnego podszedł Rafał Maćkowski, który pięknym uderzeniem nad murem Sparty nie dał szans na skuteczną interwencję bramkarzowi gospodarzy.

W 57. minucie meczu na boisku zameldował się Xahne Reid, który zmienił Wiktora Walczaka. Nowy zawodnik ŁKS-u już pięć minut później mógł cieszyć się z debiutanckiej bramki w barwach ŁKS-u. „Zenek” popisał się dużą szybkością przy czwartym trafieniu i pokazał, że jeszcze nie raz będziemy mieli w tej rundzie pożytek z jego walorów piłkarskich. Po zdobyciu czwartej bramki nieco spuściliśmy z tonu. Sparta pomimo, że przegrywała różnicą czterech goli ambitnie dążyła do zdobycia chociaż bramki honorowej. Pierwsza próba gospodarzy zakończyła się świetną interwencją Hremzy. W 73. minucie nasz bramkarz nie miał nic do powiedzenia. Po pięknym uderzeniu z dystansu zawodnika Sparty piłka odbiła się od słupka, później od linii bramkowej i wpadła do naszej siatki.

Stracony gol podział mobilizująco na naszych zawodników co poskutkowało jeszcze kolejnymi bramkami dla ŁKS-u. W 81. minucie wynik podwyższył Melao, a w 87. gola na 6:1 zdobył wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Patryk Sokołowski po ładnym dograniu Reida, ustalając tym samym ostateczny wynik tego spotkania. Cieszy dobra gra i skuteczność naszej drużyny. Liczymy, że w kolejnym ligowych potyczkach nasza zdobycz punktowa będzie równie okazała.

W kolejnej serii gier zmierzymy się w Łomży z MOSP-em Białystok. Mecz odbędzie się w sobotę, 25 września o godzinie 14.00.

Sparta Szepietowo – ŁKS Łomża 1:6 (0:1).

gole: Kuźma 73′ – Pawczyński 27′, Kacprzyk 48′, Maćkowski 51′, Xahne Reid 62′, Melao 81′, Sokołowski 87′.
żółte kartki: Wilczko – Pawczyński, Kacprzyk

ŁKS: Hremza – Poreda, Dobrowolski, Melao, Kamienowski – Walczak (55’Xahne Reid), Kacprzyk (85’Żebrowski), Kadłubowski (65’Korzeniecki) – Cudakiewicz (82’Sokołowski), Maćkowski, Pawczyński (82’Brzozowski).

Zwycięstwo w meczu 4. kolejki A-klasy odniósł też nasz drugi zespół. ŁKS II PWSIiP Łomża pokonał na wyjeździe Magnat Juchnowiec 4:1. Bramki w tym spotkaniu zdobywali: Tomasz Brzozowski w 33 minucie z rzutu karnego, Jakub Szerszniew w 70 i 82 minucie oraz Marek Nowakowski w 84 minucie spotkania.
ŁKS II PWSIiP Łomża z dorobkiem 8 punktów (2 zwycięstwa, 2 remisy) zajmuje w tabeli drugie miejsce. W najbliższą niedzielę o godzinie 13.00 zmierzymy się w Łomży z liderującym stawce Hetmanem Tykocin.

Cenne trzy punkty mogą dopisać też do swojego konta juniorzy ŁKS/MŁKS Łomża. Zespół Alberta Rydzewskiego rozgromił MOSP Białystok aż 6:1 i jest na bardzo dobrej drodze do awansu, do Makroregionalnej Ligi Juniorów. Bramki dla Naszej drużyny zdobywali: Jakub Szerszniew w 3 minucie, Przemysław Żebrowski w 53. i 82., Aleksander Drewnowski w 78. oraz Julian Wrotniak w 83. i 89. Nasi juniorzy z dorobkiem 9 punktów zajmują 2. miejsce w tabeli. Do ligi Makroregionalnej awansują dwie najlepsze drużyny.

Drugi zespół juniorów prowadzony przez Roberta Cychola pokonał na wyjeździe Ruch Wysokie Mazowieckie 3:1 po bramkach Mateusza Bartnikowskiego w 67. minucie, Marka Nowakowskiego w 69. oraz Wiktora Korotkiewicza w 79. ŁKS/MŁKS II Łomża zgromadził na koncie 6 punktów.