Newsy

ŁKS gra w Łodzi z Widzewem

Przed zawodnikami Łomżyńskiego Klubu Sportowego nie lada wyzwanie. W spotkaniu 15. kolejki rozgrywek III ligi w obecności 16 tysięcy kibiców zmierzymy się ze zdecydowanym faworytem ligi, Widzewem Łódź.

Jak na III-ligowy poziom drużyna Widzewa naszpikowana jest indywidualnościami, które byłyby bez wątpienia wzmocnieniami dla każdego zespołu nie tylko III, ale też II ligi. Bez wątpienia jednak największą „gwiazdą” łódzkiej drużyny jest jej trener. Mowa oczywiście o byłem selekcjonerze reprezentacji Polski i trenerze m.in. Wisły Kraków, Legii Warszawa czy Lecha Poznań – Franciszku Smudzie.
Pomimo, że RTS jest zdecydowanym rywalem do awansu, jak do tej pory nie wszystko układa się po myśli łodzian. W ligowej tabeli plasują się „dopiero” punkt za Sokołem Aleksandrów Łódzki notując od początku sezonu kilka mniejszych lub większych wpadek, jak porażkę na inaugurację z Victorią Sulejówek czy remis z GKS-em Wikielec. Nie zmienia to jednak faktu, że w nadchodzącym spotkaniu z naszym zespołem to Widzew jest zdecydowanym faworytem.

Drużynie Krzysztofa Ogrodzińskiego przyświecają zupełnie inne cele niż łodzianom, co najlepiej prezentuje ligowa tabela. ŁKS ma punkt więcej niż znajdujący się w strefie spadkowej Sokół Ostróda. Na domiar złego w meczu z Łodzi przyjdzie nam zagrać bez najskuteczniejszego strzelca naszego zespołu Rafała Maćkowskiego, którego z gry wyeliminowała kontuzja.
Mimo, że nie jesteśmy faworytami w tym spotkaniu liczymy, że nasi zawodnicy pokażą się na wypełnionym po brzegi stadionie w Łodzi z dobrej strony. Początek meczu w sobotę o godzinie 18.00.