Newsy

ŁKS jedzie do Wasilkowa

Przed zawodnikami Łomżyńskiego Klubu Sportowego ostatni akcent zmagań w rundzie jesiennej IV ligi. W ostatnim tegorocznym meczu zespół trenera Tomasza Staniórskiego zmierzy się w sobotę, w wyjazdowym pojedynku z drużyną KS Wasilków.

Nasi najbliżsi przeciwnicy, prowadzeni przez byłego trenera ŁKS-u, Roberta Speichlera to spadkowicze z III ligi. W pierwszym sezonie po spadku KS Wasilków gra jednak w kratkę. Po 14 rozegranych spotkaniach zajmują 6. miejsce w tabeli z dorobkiem 20 punktów i bilansem bramkowym 28-21. W ostatnie serii gier, w wyjazdowym pojedynku drużyna trenera Speichlera musiała uznać wyższość Ruchu Wysokie Mazowieckie przegrywając 0:2.

W zespole z Łomży po przerwie spowodowanej pauzą za kartki do kadry meczowej wracają Yauhen Hremza, Wiktor Walczak i Daniel Kacprzyk. Sztab szkoleniowy ŁKS-u będzie więc miał pozytywny ból głowy z zestawieniem wyjściowej jedenastki na spotkanie w Wasilkowie. Nasza drużyny z dorobkiem 34 punktów i bilansem bramek 59 – 19 zajmuje jak na razie 3. miejsce w tabeli. Do prowadzącej w tabeli Olimpii Zambrów ŁKS traci trzy punkty, do drugiego Ruchu Wysokie Mazowieckie – dwa. W najbliższej serii gier dojdzie jednak do bezpośredniego starcia lidera z wiceliderem rozgrywek, więc przed ŁKS-em szansa na zredukowanie strat do prowadzącej dwójki. Pierwszy gwizdek sędziego o godzinie 13.00.