Newsy

ŁKS lepszy od beniaminka

W meczu 11. kolejki KEEZA IV ligi ŁKS Łomża okazał się lepszy od Czarnych Czarna Białostocka.

Drużyna Tomasza Staniórskiego odniosła 8 zwycięstwo w bieżącym sezonie pokonując zespół Czarnych 3:1. W pierwszej połowie dwiema pięknymi golami popisał się Xahne Reid. Niestety nie dokończył on pierwszej połowy spotkania. Opuścił murawę z lekkim urazem w 44. minucie spotkania. Druga część meczu to popis niewykorzystanych sytuacji. Z kilku dogodnych okazji na podwyższenie wyniku sztuka ta udała się tylko Patrykowi Szymańskiemu. Ambitnie walczący goście odpowiedzieli w 89 minucie meczu wykorzystując rzut karny. Zwycięstwo w spotkaniu z Czarnymi pozwoliło nam umocnić się na 4. pozycji w tabeli. Nad najmującą 5. miejsce w lidze drużyną KS Grabówka (0:4 z Turem) mamy już cztery punkty przewagi. Do 3. w tabeli KS Michałowo (0:2 z Olimpią Zambrów) tracimy jedno „oczko”, natomiast do prowadzących w tabeli zespołów z Zambrowa i Ruchu Wysokie Mazowieckie (1:0 z Warmią) po pięć punktów.
Przed naszym zespołem ostatnie cztery mecze w tej rundzie. W najbliższej serii gier zmierzymy się na wyjeździe z Ruchem, następnie czekają nas dwa mecze na własnym obiekcie z Warmią i Turem, a rundę jesienną zakończymy wyjazdem do Wasilkowa. Wszystko więc jest jeszcze w rękach i nogach naszych zawodników, liczymy, że zwycięska passa będzie kontynuowana.

ŁKS Łomża – Czarni Czarna Białostocka 3:1 (2:0).

gole: Xahne Reid 15′,22′, Szymański 69′ – Gliński 89′(k.)
kartki: Wolny, Krechak (Czarni)

ŁKS: Hremza – Poreda, Dobrowolski, Melao, Kamienowski – Walczak (57’Kadłubowski), Kacprzyk (66’Korzeniecki), Xahne Reid (44’Sokołowski) – Cudakiewicz (74’Brzozowski), Maćkowski, Szymański (85’Koc).

Cenne zwycięstwo odniósł też nasz drugi zespół. ŁKS II PWSIiP Łomża pokonał w Łomży zespół Turośnianki Turośń Kościelna 2:1 (0:0). Goście objęli prowadzenie w 69. minucie spotkania po akcji Wiktora Grabowskiego. Końcówka należała jednak do podopiecznych trenera Rydzewskiego. W 84. minucie meczu do remisu doprowadził Kacper Skrodzki. Zwycięstwo dał naszej drużynie w trzeciej minucie doliczonego czasu gry Tomasz Brzozowski. ŁKS II PWSIiP Łomża dzięki zwycięstwu utrzymał pierwsze miejsce w tabeli. Po 9 meczach, w tym 7 zwycięstwach i 2 remisach z dorobkiem 23 punktów wyprzedzamy Hetman Tykocin – 22 punkty.
Do zakończenia rundy pozostały dwa spotkania. w Najbliższą sobotę zmierzymy się w wyjazdowej potyczce z zespołem KS Sokoły. Rundę zakończymy tydzień później domowym spotkaniem z drużyną KOS 1984 Rutki.