Newsy

ŁKS lepszy od Warmii Grajewo

Po zwycięstwach KS Wasilków i Dębem Dąbrową Białostocką tym razem ŁKS 1926 Łomża ograł Warmię Grajewo.

ŁKS 1926 Łomża wygrał to starcie 2:1, a bramki dla Biało-czerwonych z Łomży zdobyli Daniel Kacprzyk z rzutu karnego w 33 min. oraz w 60 min. Jakub Jakimiuk, któremu asystował Przemysław Modzelewski. Dla gości bramkę na początku drugiej połowy zdobył Marcin Mikucki.

Spotkanie, szczególnie w pierwszej połowie, było bardzo nerwowe. Piłkarze nie szczędzili sobie złośliwych fauli, a kulminacyjnym momentem była czerwona kartka Michała Tarnowskiego, który łokciem uderzył Edisona Fermandesa Da Silva Juniora. Sporo kontrowersji przyniosła także sytuacja z rzutem karnym, kiedy to zdaniem sędziego sfaulowany został Tomasz Brzozowski. Mimo protestów grajewian sędzia wskazał na punkt oddalony o 11 m od bramki.

– Widać było postęp w organizacji gry, gdzie piłka lepiej i szybciej krążyła, stąd stworzone sytuacje – podsumował starcie Robert Speichler, trener ŁKS 1926 Łomża. – I było ich sporo, ale brakowało najważniejszego: dokładnego ostatniego podania bądź strzału. W drugiej połowie widać było, że Warmia trochę opadła z sił, a my kontrolowaliśmy przebieg spotkania i praktycznie spędziliśmy ją na ich połowie. Ostatnie spotkania pokazały, że poziom podlaskiej czwartej ligi sporo jednak odbiega od trzeciej ligi. Postęp w naszej grze widać na tle czwartoligowców. A zobaczymy jak to będzie wyglądać na poziomie trzeciej ligi – dodaje.

ŁKS 1926 Łomża – Warmia Grajewo 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 – Kacprzyk 33 (k), 1:1 – Mikucki 49, 2:1 – Jakimiuk 60

ŁKS: Lipiec – Ziemak, Melao, Wasiulewski, Cendrowski – Łazarczyk, Rydzewski, Modzelewski, Mocarski – Tarnowski, Brzozowski
Weszli: Kacprzyk, Jakimiuk, Pastorczyk, Długołęcki, Kamienowski

Warmia: Sobolewski, Edi, Randzio, Krupa, Sypytkowski, Kondratowicz, Cybulski, Zarzecki Mikucki, Dzierzgowski, Wójcicki
Weszli: Chyliński, Barczykowski, Mściwujewski.

źródło: naszsport.info