Newsy

ŁKS liderem rozgrywek po meczu na szczycie

W pierwszej kolejce rundy rewanżowej rozgrywek „KEEZA” IV ligi Łomżyński Klub Sportowy pokonał w meczu wyjazdowym Olimpię Zambrów 2:0. Dzięki wygranej zawodnicy trenera Tomasza Staniórskiego awansowali na pozycję lidera rozgrywek.

Początkowe minuty spotkania to spokojna gra z obu stron. Pierwszy cios w wykonaniu ŁKS-u przyszedł w 12. minucie spotkania. Po akcji w polu karnym gospodarzy futbolówka znalazła się na 20 metrze boiska gdzie precyzyjnym strzałem z dystansu popisał się debiutujący w oficjalnym spotkaniu ŁKS-u, Amerykański pomocnik Parker Csiszar.
Kolejne minuty meczu to przewaga zespołu z Łomży i kolejna sytuacja bramkowa. W sytuacji sam na sam z bramkarzem Olimpii pomylił się Patryk Szymański, który mając przed sobą wyłącznie bramkarza przeniósł piłkę pół metra nad bramką.
Nieliczne szarże gospodarzy przyniosły najlepszą okazję dla drużyny z Zambrowa w pierwszej części spotkania jednak po strzale napastnika Olimpii z 7. metra pola karnego dobrą interwencją nogami popisał się bramkarz ŁKS-u – Yauhen Hremza. ŁKS odpowiedział kolejną znakomitą okazją do podwyższenia prowadzenia, niestety po raz kolejny w dobrej okazji nieznacznie pomylił się wychowanek ŁKS-u – Patryk Szymański. „Biało – czerwoni” schodzili więc na przerwę z jednobramkową zaliczką.
Druga połowa meczu nie mogła się zacząć dla naszej drużyny w lepszy sposób. W 49. minucie meczu po kombinacyjnej akcji w polu karnym Olimpii przytomnie odnalazł się Rafał Maćkowski podwyższając prowadzenie Naszej drużyny na 2:0.
Kolejne minuty meczu to umiejętna gra ŁKS-u i sukcesywne wybijanie gospodarzy z rytmu gry i prób stworzenia zagrożenia pod Naszą bramką. Jedyne okazje strzeleckie, które stworzyła Olimpia Zambrów powstawały po stałych fragmentach gry, jednak na posterunku znajdował się zawsze bramkarz Łomżyńskiego Klubu Sportowego.
W doliczonym czasie gry przed znakomitą szansą na dobicie rywala stanął wprowadzony w drugiej połowie 16-letni wychowanek Młodzieżowego ŁKS-u, Przemysław Żebrowski. Niestety w sytuacji sam na sam z bramkarzem minimalnie przestrzelił. Chwilę później rozbrzmiał ostatni gwizdek sędziego i mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 2:0 na korzyść ŁKS-u.
Wygrana pozwoliła łomżyńskiej drużynie objąć prowadzenie w tabeli, wyprzedzając sobotniego rywala o dwa punkty.

Kolejny mecz ŁKS rozegra w następny weekend. W sobotę, 19 marca o godzinie 15.00 na Stadionie Miejskim w Łomży podejmie Krypniankę Krypno. W tym spotkaniu ŁKS po raz pierwszy w tym sezonie będzie bronić pozycji lidera rozgrywek.

Olimpia Zambrów – ŁKS Łomża 0:2 (0:1).
gole: Csiszer 12’, Maćkowski 49’.
żółte kartki: Maćkowski, Żebrowski, Poreda.
ŁKS: Hremza – Poreda, Dobrowolski, Melao, Antonowicz – Walczak (82’Kadłubowski), Kacprzyk (75’Grycel), Csiszer (79’Żebrowski) – Szymański (89’ Koc), Maćkowski, Xahne Reid (74’Cudakiewicz).