Newsy

ŁKS Łomża zagra z Górnikiem Zabrze!

8 lipca (w piątek) o godzinie 19.26 na Stadionie Miejskim w Łomży wielkie święto dla wszystkich fanów Łomżyńskiego Klubu Sportowego. ŁKS 1926 Łomża w meczu z okazji 90-lecia istnienia podejmie wielokrotnego mistrza Polski, jedną z najbardziej utytułowanych drużyn w historii polskiej piłki nożnej – Górnika Zabrze.

Górnik Zabrze to 14 – krotny zdobywca tytułu mistrza Polski, 6 – krotny zdobywca Pucharu Polski. Sukcesy odnosił też na arenie międzynarodowej: finalista Pucharu Zdobywców Pucharów w sezonie 1969/70 czy ćwierćfinał Europejskiego Pucharu Mistrzów (dzisiejsza Liga Mistrzów) – sezon 67/68.

śląski Klub powołany do życia 14 grudnia 1948 roku w trakcie swojego istnienia wychował też wielu wybitnych reprezentantów kraju takich jak: Jerzy Gorgoń, Stanisław Oślizło, Ernest Pol, Włodzimierz Lubański, Zygfryd Szołtysik, Jan Banaś, Andrzej Szarmach, Jan Urban, Tomasz Wałdoch, Tomasz Hajto.

Ostatnimi postaciami, którzy opuszczając Górnik kontynuują swoje kariery na szerszych wodach są: Arkadiusz Milik (obecnie Ajax Amsterdam) i trener reprezentacji Polski Adam Nawałka.

Przed nami bez wątpienia wielkie piłkarskie święto, które pokaże jak duże jest zainteresowanie piłką nożną w Łomży i czy warto walczyć o przyszłość Naszego Klubu.

Informacje o biletach na to spotkanie podamy w najbliższym czasie.

Tydzień po meczu z Górnikiem w meczu rundy wstępnej Pucharu Polski także w Łomży, zmierzymy się z jedną z drużyn II lub I ligi. Wśród potencjalnych rywali są: GKS Bełchatów, GKS Tychy, Stal Mielec, Polonia Bytom czy Olimpia Grudziądz.